XV niedziela zwykła – 16.07.2023

XV niedziela zwykła – 16.VII.2023 

  1. We wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana,
  2. W czwartek – bł. Czesława, kapłana. Od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. W tym dniu przypada 10 rocznica ingresu naszego biskupa Ordynariusza Jana Wątroby do Katedry Rzeszowskiej. Polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach.
  3. W sobotę – święto św. Marii Magdaleny. 
  1. W trzeci piątek miesiąca – litania do św. Jana Pawła II.
  1. We wtorek – 25 lipca przypada dawne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dlatego w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych, modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie samochodów, motorów, motorowerów i rowerów oraz składka do puszek na organizację MIVA POLSKA, która finansuje środki transportu dla misjonarzy.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego, można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapałać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Zbigniew Pazdan, Marek Pieprzak, Jan Toton.
  1. W przyszłą niedzielę – odpust św. Jakuba Apostoła w parafii Góra Ropczycka. Uroczysta suma – o godz. 11.00
  2.  Zostały zakończone prace przy asfaltowaniu parkingu od strony sióstr – 1250 m2. Rozpoczęto także prace z drugiej strony parkingu, ale zostały one na dzień dzisiejszy wstrzymane. Mamy nadzieję, że będą kontynuowane. Informację o kosztach podam w sierpniu – po trzeciej niedzieli. Proszę tych, którzy jeszcze nie złożyli ofiary na parking, a mają możliwości finansowe, aby to uczynili w lipcu lub sierpniu. Za wszystkie złożone ofiary składam Bóg zapłać.

Z historii

  • 11 lipca 1943 r., była niedziela. Około godziny 3 nad ranem oddziały UPA, wspierane przez miejscową ludność ukraińską, otoczyły i zaatakowały 99 polskich miejscowości. Z okrzykiem „Śmierć Lachom”. Mordowano ludzi siekierami, piłami, młotkami i widłami. Nazwano ten dzień KRWAWĄ NIEDZIELĄ i uznano za kulminację ludobójstwa Polaków na Wołyniu, które trwały od lutego 1943 r., do lutego 1944 r. Zginęło wtedy od 150 do 200 tysięcy Polaków.

 

16 lipca 2023|