XXV niedziela zwykła – 24.09.2023

XXV niedziela zwykła – 24.IX.2023 

 1. Od przyszłej niedzieli – przez cały miesiąc październik będą Msze Św. z nabożeństwem różańcowym. W niedzielę nabożeństwo takie – po sumie. Zachęcamy do udziału w tym pięknym ulubionym przez św. Jana Pawła II nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Jeżeli nie możemy być w świątyni – odmówmy codziennie przynajmniej jedną dziesiątek Różańca świętego.
 2. W niedzielę po wszystkich Mszach Św. będą rozdawane plansze uczestnictwa w Różańcu, również w szkole podstawowej. W tym roku będą to książeczki, do których będziemy wklejać postacie świętych. Naklejki do książeczki będą rozdawane od poniedziałku 2 października. Kto zapełni całą planszę weźmie udział w losowaniu nagród po zakończeniu nabożeństw różańcowych.
 1. W środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana,
 2. W czwartek – św. Wacława – męczennika. Od godz.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 3. W piątek – święto świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu po Mszy Św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu Uwielbienie z Archaniołami – zaprasza Młodzieżowa Grupa Modlitewna.
 4. W sobotę – św. Hieronima – kapłana i doktora Kościoła.
 1. Przyszła niedziela – pierwsza miesiąca, po prymarii – zmiana tajemnic różańcowych. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w drugą niedzielę miesiąca. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne -zamiast jesiennych płodów rolnych. Bardzo prosimy w miarę swoich możliwości – o wsparcie dla naszego Seminarium.
 2. W naszej parafii będzie gościł kapłan parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Rzeszowa. Na wszystkich Mszach Św. wygłosi kazania, a po Mszach do puszek będzie można złożyć ofiarę na budowę kościoła. Na prośbę Ks. Bpa Ordynariusza nasz dekanat od paru lat w ten sposób wspomaga budowę tego kościoła.

9. Spotkania duszpasterskie:

 • w piątek – uczniów kl. VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – zapraszam Ich na Mszę Św. i adorację Najświętszego Sakramentu. Po adoracji, krótkie spotkanie.
 1. Prasę katolicką można nabyć na stoliku pod chórem: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Andrzej Świniuch, Adam Siwiec, Stanisław Kubik.
 1. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej – zwraca się z prośbą o pomoc w organizacji zbiórki płodów rolnych na rzecz schronisk albertyńskich dla kobiet w Racławówce i mężczyzn w Rzeszowie i Jaśle. W okresie ochronnym mieszka w nich do 140 osób, a w pozostałych do 100 osób. Odbiór płodów rolnych nastąpi dnia 26 września (wtorek) od godz. 8.00. Jeśli ktoś pragnie wspomóc tę akcję, to bardzo proszę wystawić worki z płodami przy drodze: zboże, ziemniaki, warzywa, jarzyny, owoce.
 1. W niedzielę – 1 października – 
 • odpust parafialny św. siostry Faustyny w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sędziszowie Małopolskim. Uroczysta Suma o godz. 11.00.
 • odpust św. Franciszka w Bystrzycy, suma o godz. 11.00.
 1. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia – od wczoraj rozpoczął się KURS LEKTORSKI. Z naszej parafii uczestniczy w nim czterech ministrantów.
 1. VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretek – do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – w sobotę 14 października. Zapisy u Haliny Gwiżdż lub w zakrystii.
23 września 2023|