XXX niedziela zwykła – 29.10.2023

XXX niedziela zwykła – 29.X.2023

Bóg zapłać różom różańcowym, scholi parafialnej, dzieciom i młodzieży za prowadzenie w październiku nabożeństw różańcowych.  

 1. W poniedziałek i wtorek – spowiedź święta od godz.16.00 do 17.00 przed uroczystością Wszystkich Świętych. Będziemy spowiadali we dwóch z ks. Janem.
 2. W pierwszym piątku miesiąca tj. 3 listopada – spowiedź święta od godz. 16.00. W pozostałe dni tygodnia jak zawsze pół godziny przed Mszą Świętą.
 1. W środę – pierwszego listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni Msze Św. o godz. 8.00 i 10.30. 

Porządek nabożeństwa w Zagorzycach Górnych  – o godz. 11.45  Msza Św. w kościele i procesja na cmentarz. Ks. proboszcz będzie obecny w Zagorzycach Górnych, odprawi Mszę Św. za naszych zmarłych parafian spoczywających na cmentarzu w Zagorzycach Górnych i na wszystkich innych cmentarzach i weźmie udział w procesji żałobnej.

Porządek nabożeństw w Górze Ropczyckiej – o godz. 13.30 – NIESZPORY ŻAŁOBNE w kaplicy cmentarnej z kazaniem, procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych i po zakończeniu procesji około godz. 15.00 – Msza Św. w kaplicy. Ks. Jan będzie obecny na cmentarzu w Górze Ropczyckiej i odprawi Mszę Św. za naszych parafian spoczywających na cmentarzu w Górze Ropczyckiej i na innych cmentarzach.

W listopadzie można zyskać odpusty, od dnia 1 listopada do 8 – zupełny i od 9 listopada do 30 – cząstkowy. Jeden odpust można ofiarować za jedną osobę zmarłą, siebie samego albo dusze czyśćcu cierpiące. Warunki – udział we Mszy Św. i przyjęcie Komunii Świętej, odwiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, modlitwy Ojcze nasz… i Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego… i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Kolejność modlitw może być inna.

Jak co roku na cmentarzu w Górze Ropczyckiej pierwszego listopada będzie kwesta do puszek. Ofiary będą  przeznaczone na utrzymanie cmentarza. Będą w niej uczestniczyć przedstawiciele naszej Rady Parafialnej. Z ks. proboszczem Dariuszem zachęcamy do złożenia ofiary na ten cel.  Bardzo prosimy, aby pozostałości po kwiatach, zniczach zabierać do przydomowych koszy.

 1. W czwartek drugiego listopada dzień zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszej świątyni Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00. Po obydwóch Mszach Św. różaniec połączony z wypominkami.
 2. Przez cały miesiąc listopad różaniec za zmarłych połączony z wypominkami po wieczornej Mszy Św. w czwartek, piątek i sobotę – w niedzielę po sumie.
 1. W Pierwszy: czwartek, piątek i sobotę miesiąca – Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa, Najświętszego Serca Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Panny odmówimy podczas Komunii Świętej.
 2. W czwartek nie będzie adoracji i nowenny.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza – biskupa.
 1. Przyszła niedziela, pierwsza miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. a po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 1. Spotkanie duszpasterskie: 
 • we wtorek – po Mszy Św – Młodzieżowej Grupy Modlitewnej – Armii Niepokalanej,
 • w pierwszy piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej,
 • również w piątek – po nabożeństwie – spotkanie lektorów i ministrantów. 
 1. Prasę katolicka: Niedziele, Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznik Misyjne Drogi  można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Zbigniew Róg, Stanisława Chmiel, Marian Kielek. 

Z historii

 • 6 listopada 1755 r. urodził się Stanisław Staszic – duchowny, geograf, geolog, pisarz, animator szkolnictwa i polskiego przemysłu.
 • 6 listopada 1939 r. – w Krakowie Niemcy aresztowali 183 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej i wywieźli ich do obozu koncentracyjnego Sachsenhausen.
 • 3 listopada 1984 r. – w Warszawie, w kościele św. Stanisława Kostki, odbył się pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki. W ostatniej drodze dzisiaj już błogosławionemu towarzyszyło ponad pół miliona wiernych.
29 października 2023|