XXXI niedziela zwykła – 05.11.2023

XXXI niedziela zwykła – 5.XI.2023 

Od jutra wracamy do stałego porządku Mszy Świętych na tygodniu:

poniedziałek, wtorek i środa – o godz. 7.00

i czwartek, piątek i sobota – o godz. 17.00.

 

 1. W czwartek święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki na Lateranie. Od godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem i wypominkami oraz Msza Święta.
 2. W piątek – św. Leona Wielkiego – papieża,
 3. W sobotę – św. Marcina z Tours – biskupa.
 1. W sobotę – 11 listopada – 105 rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W Sędziszowie Młp.- uroczystości patriotyczne. O godz. 13.00 – uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w FARZE SĘDZISZOWSKIEJ. Po Eucharystii dalsza część uroczystości przed pomnikiem upamiętniającym 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, który znajduje się przy Ratuszu. Bardzo prosimy o wywieszenie flag narodowych.
 1. Przyszła niedziela druga miesiąca. Będziemy przeżywać XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – na Bliskim Wschodzie.

  Prześladowania, nienawiść i przemoc motywowana religijnie jest obecna w krajach Bliskiego Wschodu takich jak: Arabia Saudyjska, Jemen, Kuwejt, Iran, Bahrajn. Dyskryminacja, nienawiść i przemoc motywowana religijnie jest obecna w takich krajach Bliskiego Wschodu: Egipt, Izrael, Palestyna i Strefa Gazy, Jordania, Syria, Turcja. Po wszystkich Mszach Św. składka do puszek na Kościół Bliskim Wschodzie, który także niesie pomoc poszkodowanym przez wojnę.

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w czwartek – po nabożeństwie – spotkanie Caritasu parafialnego,
 • w piątek – o godz. 16.00 – z uczniami klasy VIII, kandydatami do sakramentu bierzmowania.
 1. W niedzielę po sumie i nabożeństwie – Różańcu wypominkowym zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Kiciński, Dorota Wojcik, Józef Ochał. 

Z historii

 • 11 listopada 1896 r. – urodził się pułkownik Leopold Lis – Kula, legionista, ulubiony żołnierz Józefa Piłsudskiego. Zginął w wojnie z Ukraińcami w 1919 r. Stał się symbolem młodzieży, która wyruszyła do walki o niepodległą Ojczyznę i tę niepodległość wywalczyła.
 • 13 listopada 1948 r. – papież Pius XII mianował ks. bpa Stefana Wyszyńskiego arcybiskupem gnieźnieńsko-warszawskim – prymasem Polski.
 • 13 listopada 1924 r. – Władysław Reymont otrzymał literacką Nagrodę Nobla za powieść CHŁOPI.
 • 15 listopada 1916 r. – zmarł Henryk Sienkiewicz (ur. 1846). Laureat Literackiej Nagrody Nobla w 1905 r.
4 listopada 2023|