XXXIV niedziela zwykła – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.XI.2023
- W czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła. Od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec i ostatnie wypominki, a potem Msza Św.
- Pierwszy piątek miesiąca – Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- Spowiedź święta:
- w czwartek – od godz. 16.30,
- w piątek – od godz. 16.00.
- w pozostałe dni tygodnia – jak zawsze – pół godziny przed Mszą Św.
- Odwiedziny parafian chorych i starszych w domach w piątek od godz. 9.00, według stałego porządku. W naszej parafii jest róża różańcowa s. ojca Pio. Tworzą ją parafianie, którzy ze względu na wiek i choroby nie mogą uczęszczać do kościoła.
- Pierwsza sobota miesiąca – O godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, litania do Matki Bożej, 15-minutowa adoracja z prywatnym rozważaniem tajemnic różańcowych, a o godz. 18.00 – Msza Święta. Zapraszamy do odprawienia 5-ciu pierwszych sobót miesiąca. Mają one charakter przeproszenia i dziękczynienia związanie są z objawieniami w Fatimie. Jest to wynagrodzenie za 5 bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi:
- przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu,
- Jej dziewictwu,
- Bożemu Macierzyństwu,
- wpajanie w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę do Maryi,
- bluźnierstwa tych, którzy urągają Maryi w Jej świętych wizerunkach.
- Przyszła niedziela pierwsza miesiąca i pierwsza Adwentu – zamiast kazania – List -odezwa – od ks. Biskupa Ordynariusza. Adoracja Najświętszego Sakramentu przeniesiona na przyszłą niedzielę. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowe. Na zakończenie Mszy Św. o godz. 8.00 i 10.30 – poświęcenie opłatków. Przez cały adwent pod chórem będą wystawione opłatki, duży i mały pakiet. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na utrzymanie p. organisty. Można składać je do skarbonek na gazety i na radio Maryja.
- Od przyszłej niedzieli coroczna akcja Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom. W zakrystii będzie można nabyć świece na stół wigilijny małe i duże.
- W niedzielę po sumie przybędzie do nas św. Mikołaj, tak przez wszystkich oczekiwany. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Paczki św. Mikołaj może przywozić w sobotę przed lub po Mszy Św. i w niedzielę do południa. Proszę, aby schola zagrała w niedzielę podczas odwiedzin św. Mikołaja.
- Spotkania duszpasterskie:
- w piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej.
- w niedzielę – o 9.30 – również próba scholi parafialnej
- w piątek – po nabożeństwie – lektorów i ministrantów.
- Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Proszę, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Ewa Magdoń, Józef Magdoń, Adam Ochał.
- Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
Z historii
- 27 listopada 1942 r. – Niemcy rozpoczęli zaplanowaną wcześniej akcję wysiedlania ludności polskiej z ziemi zamojskiej, która miała być zasiedlona przez niemieckich kolonialistów. Szczególnie tragiczny był los dzieci wysiedlonych rodzin.
- 28 listopada 1907 r. – w Krakowie zmarł Stanisław Wyspiański (ur. 1869 r.) wszechstronnie uzdolniony malarz i poeta.
- 1 grudnia 1415 r. – urodził się Jan Długosz, kronikarz, sekretarz i kanclerz bpa Zbigniewa Oleśnickiego, wychowawca synów króla Kazimierza Jagiellończyka. Napisał „Historię Polski”.
- 2 grudnia 1872 r. – zmarł Wincenty Pol – miał 65 lat, poeta i piewca piękna polskiej ziemi.
- 3 grudnia 1974 r. – w Karagandzie zmarł, apostoł Kazachstanu, bł. Ks. Władysław Bukowiński – miał 68 lat. Dobrowolnie pozostał w Związku Radzieckim, aby nieść posługę pozostałym tam Polakom, za co 13,5 roku spędził w łagrach na zesłaniu.