XXXIV niedziela zwykła – 26.11.2023

XXXIV niedziela zwykłauroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.XI.2023

 1. W czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła. Od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec i ostatnie wypominki, a potem Msza Św.
 2. Pierwszy piątek miesiąca – Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Spowiedź święta:
 • w czwartek – od godz. 16.30,
 • w piątek – od godz. 16.00.
 • w pozostałe dni tygodnia – jak zawsze – pół godziny przed Mszą Św.
 1. Odwiedziny parafian chorych i starszych w domach w piątek od godz. 9.00, według stałego porządku. W naszej parafii jest róża różańcowa s. ojca Pio. Tworzą ją parafianie, którzy ze względu na wiek i choroby nie mogą uczęszczać do kościoła.
 1. Pierwsza sobota miesiąca – O godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, litania do Matki Bożej, 15-minutowa adoracja z prywatnym rozważaniem tajemnic różańcowych, a o godz. 18.00 – Msza Święta. Zapraszamy do odprawienia 5-ciu pierwszych sobót miesiąca. Mają one charakter przeproszenia i dziękczynienia związanie są z objawieniami w Fatimie. Jest to wynagrodzenie za 5 bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi:
 • przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu,
 • Jej dziewictwu,
 • Bożemu Macierzyństwu,
 • wpajanie w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę do Maryi,
 • bluźnierstwa tych, którzy urągają Maryi w Jej świętych wizerunkach.
 1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca i pierwsza Adwentu – zamiast kazania – List -odezwa – od ks. Biskupa Ordynariusza. Adoracja Najświętszego Sakramentu przeniesiona na przyszłą niedzielę. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowe. Na zakończenie Mszy Św. o godz. 8.00 i 10.30 – poświęcenie opłatków. Przez cały adwent pod chórem będą wystawione opłatki, duży i mały pakiet. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na utrzymanie p. organisty. Można składać je do skarbonek na gazety i na radio Maryja.
 2. Od przyszłej niedzieli coroczna akcja Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom. W zakrystii będzie można nabyć świece na stół wigilijny małe i duże.
 1. W niedzielę po sumie przybędzie do nas św. Mikołaj, tak przez wszystkich oczekiwany. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Paczki św. Mikołaj może przywozić w sobotę przed lub po Mszy Św. i w niedzielę do południa. Proszę, aby schola zagrała w niedzielę podczas odwiedzin św. Mikołaja.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej.
 • w niedzielę – o 9.30 – również próba scholi parafialnej
 • w piątek – po nabożeństwie – lektorów i ministrantów.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Proszę, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Ewa Magdoń, Józef Magdoń, Adam Ochał.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem. 

Z historii

 • 27 listopada 1942 r. – Niemcy rozpoczęli zaplanowaną wcześniej akcję wysiedlania ludności polskiej z ziemi zamojskiej, która miała być zasiedlona przez niemieckich kolonialistów. Szczególnie tragiczny był los dzieci wysiedlonych rodzin.
 • 28 listopada 1907 r. – w Krakowie zmarł Stanisław Wyspiański (ur. 1869 r.) wszechstronnie uzdolniony malarz i poeta.
 • 1 grudnia 1415 r. – urodził się Jan Długosz, kronikarz, sekretarz i kanclerz bpa Zbigniewa Oleśnickiego, wychowawca synów króla Kazimierza Jagiellończyka. Napisał „Historię Polski”.
 • 2 grudnia 1872 r. – zmarł Wincenty Pol – miał 65 lat, poeta i piewca piękna polskiej ziemi.
 • 3 grudnia 1974 r. – w Karagandzie zmarł, apostoł Kazachstanu, bł. Ks. Władysław Bukowiński – miał 68 lat. Dobrowolnie pozostał w Związku Radzieckim, aby nieść posługę pozostałym tam Polakom, za co 13,5 roku spędził w łagrach na zesłaniu.
25 listopada 2023|