Pierwsza niedziela Adwentu – 03.12.2023

Pierwsza niedziela Adwentu – 3.XII.2023

1. W poniedziałek – wspomnienie św. Barbary – dziewicy i męczennicy,
  2. W środę – wspomnienie św. Mikołaja – biskupa,
  3. Pierwszy czwartek miesiąca – św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła. Od godz.16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia.
  1. W piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej świątyni Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00. Na zakończenie popołudniowej Eucharystii – poświęcenie i rozdanie uczniom klasy trzeciej – medalików jako przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Św. – spotkanie z rodzicami uczniów klasy trzeciej.

Od godz. 11.30 od 12.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja jest związana z objawieniami Matki Bożej 8.XII.1947 r. w Montichiari włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli. Maryja powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla Świata. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak mur poruszone będą łaską Bożą i znowu staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich”.

1. Przyszła niedziela – druga miesiąca i druga ADWENTU – adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

Jak co roku jest to także DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Po wszystkich Mszach Św. składka do puszek – jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.

1. Spotkania duszpasterskie:
  • w piątek – o godz. 16.00 – uczniów kl. VIII, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  2. W zakrystii można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny duże i małe.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Bogdan Cieplak, Janusz Drozd, Bogusław Marciniec.
  1. Bardzo proszę, aby schola parafialna i kapela „Dobre serca”, ubogaciła grą i śpiewem – święta Bożego Narodzenia.

Z HISTORII

• 5 grudnia 1925 r. – zmarł w Warszawie Władysław Reymont, autor m. in. „Chłopów” i „Ziemi obiecanej”.
  • 6 grudnia 1827 r. – zmarł Jan Paweł Woronicz, abp metropolita warszawski i ostatni prymas Królestwa Polskiego. Autor patriotycznych wierszy.
  • 8 grudnia 1927 r. – w Niepokalanowie odbyło się poświęcenie nowo wybudowanego klasztoru oo. Franciszkanów, który w krótkim czasie stał się głównym centrum działalności ewangelizacyjnej o. Maksymiliana Kolbego.
  • 9 grudnia 1918 r. – został założony Katolicki Uniwersytet Lubelski. Inicjatorem założenia i pierwszym rektorem był ks. Idzi Radziszewski.
2 grudnia 2023|