Uroczystość świętej Rodziny: 31.12.2023 – niedziela

31.XII.2023 – niedziela – uroczystość świętej rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Zakończenie roku 2023 – św. Sylwestra

1. Jutro pierwszy dzień Nowego Roku 2024. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w niedzielę – o godz. 8.00, 10.30 i 16.00.
  1. Pierwszy czwartek miesiąca – 4 stycznia  – ze względu na kolędę – o godz. 7.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  1. Pierwszy piątek miesiąca – od godz. 16.00 – spowiedź święta. O godz. 17.00 – Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  1. W sobotę 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Msze Święte jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Na zakończenie wszystkich Eucharystii poświęcenie kadzidła i kredy.

Jest to druga z pięciu sobót miesiąca. Wszyscy, którzy je obchodzą na Mszy Św. przyjmą Komunię Św., odmówią prywatnie część różańca świętego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przed sumą od godz. 10.00 do 10.30.

Składka będzie przeznaczona na Misje Święte.

W tym dniu przypada rocznica sakry biskupiej Ks. Biskupa Kazimierza Górnego i Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego.

1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego – kończy się okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie – kolędy śpiewamy do 2 lutego – święta Matki Bożej Gromnicznej. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, więc po wszystkich mszach – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po prymarii – zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  1. Ks. Jan odwiedzi starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną w pierwszy piątek – od godz. 9.00.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę można nabyć po chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary za sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Andrzej Szpara, Stanisława Teresak, Marek Teresak.
  1. W święto Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2024 r – w Sędziszowie Młp. – Orszak Trzech Króli. O godz. 10.30 – Msza Św. w Farze. Następnie orszak wyruszy do sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Po przybyciu koncert i Msza Święta.
30 grudnia 2023|