Czwarta niedziela zwykła – 28.01.2024  

Czwarta niedziela zwykła – 28.I.2024   

  1. Pierwszy czwartek miesiąca – od godz.16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. 
  1. Pierwszy piątek miesiąca – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Na obydwu Eucharystiach – poświęcenie gromnic. Na zakończenie każdej Mszy – wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jest to dzień życia konsekrowanego. Modlimy się zatem za osoby, które w zakonach i zgromadzeniach zakonnych służą Panu Bogu i człowiekowi. Pamiętajmy o siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii.

Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

Spowiedź święta, zawsze pół godziny przed Mszą Św. W pierwszy piątek – po południu – od godz. 16.00.

W pierwszy piątek odwiedziny parafian w domach z posługą sakramentalną – od godz. 9.00.

  1. Pierwsza sobota miesiąca. Jest to 3-cia z 5-ciu pierwszych sobót miesiąca, które obchodzimy w nawiązaniu do objawień w Fatimie. Ma ona charakter wynagrodzenia za bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

W tym dniu wspominamy w liturgii św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. O godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, adoracja w ciszy i Msza Święta. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie jabłek i specjalna modlitwa nad wiernymi przez wstawiennictwo św. Błażeja. 

  1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu. Po prymarii – zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy NABOŻEŃSTWO 40-sto godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Po Mszy Św. o godz. 10.30 będzie adoracja dla dzieci i młodzieży do klasy VII włącznie.

Wyjątkowo – zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej – w przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca – po sumie i adoracji. 

  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Ireneusz Chmiel, Krystyna Taczuk, Janusz Kurowski.
27 stycznia 2024|