Druga niedziela zwykła  – 14.01.2024  

Druga niedziela zwykła  – 14.I.2024   

 1. Od czwartku – 18 stycznia do czwartku – 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodnią myślą są słowa z Ewangelii św. Łukasza: „Będziesz miłował Pana, Boga swego …, a swego bliźniego jak siebie samego ” – Łk 10,27.
 1. W środę – wspomnienie św. Antoniego – opata, 
 1. W czwartek – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 2. W piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa – głównego patrona naszej diecezji. Uroczysta Msza Św. w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00 – pod przewodnictwem Ks. Biskupa.
 1. W tym tygodniu przypada – trzeci piątek miesiąca, więc na Mszy św. – litania do św. Jana Pawła II.
 1. Trzecia niedziela miesiąca – składka na dług, który pozostał po pracach przy parkingu.
 1. W przyszłą niedzielę – o godz. 14.30. w naszej szkole – tradycyjne „Jasełka”– przygotowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zapraszają dyrektor i nauczyciele.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Krzysztof Zawisza, Wiesława Charchut, Andrzej Charchut.
 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Z ks. Janem składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwe przyjęcie, przygotowane posiłki, złożone ofiary, rozmowy dotyczące naszej parafii, jej funkcjonowania, inwestycji, chóru, który ma powstać. W naszej parafii trzy domy nie przyjęło kolędy.

Z historii

 • 17 stycznia 1842 – urodził się Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, wybitny uczony, autor licznych dzieł naukowych, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusa (sercanki), kanonizowany w 2003 roku. Dewizą jego życia było zawołanie: „wszystko dla Najświętszego Serca Jezusowego przez Niepokalane Ręce Najświętszej Maryi Panny”.
 • 21 stycznia 1989 r. – „nieznani sprawcy” zamordowali ks. Stefana Niedzielaka, proboszcza parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie – od lat zaangażowanego w upamiętnienie ofiar komunistycznego i sowieckiego terroru. Dlatego po śmierci zyskał miano „ostatniej ofiary Katynia”. Zabójstwa dokonano w tle rozmów w Magdalence – podczas, których przygotowywano – obrady „okrągłego stołu”.
13 stycznia 2024|