Trzecia niedziela zwykła – 21.01.2024

Trzecia niedziela zwykła – 21.I.2024

1. W środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła,
  2. W czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, zakończenie tygodnia modlitw o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Św. Na zakończenie Eucharystii -Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa – biskupów.
  1. Dziś – o godz. 17.00 – spotkanie chóru parafialnego w szkole podstawowej. Zapraszamy wszystkich, którzy śpiewem chcą się modlić i ubogacić liturgię w naszej świątyni.
  2. Spotkania duszpasterskie:
  • w piątek – o godz. 16.00 – lektorów i ministrantów.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Sylwester Motyka, Wiesław Wesołowski, Edward Wszołek.

• 29 stycznia 1913 r. – zmarł Władysław Bełza, poeta, publicysta – autor m. in. „Katechizmu młodego Polaka” – Kto ty jesteś? Polak mały…
  • 26 stycznia 1943 r. – w obozie koncentracyjnym w Dachau zamordowany został ks. bp Michał Kozal, sufragan diecezji Włocławskiej, męczennik -beatyfikowany przez Jana Pawła II. Autor słów: „Od przegranej orężnej bardziej przeraża upadek ducha u ludzi. Wątpiący staje się mimo woli sojusznikiem wroga”.
20 stycznia 2024|