Piąta niedziela zwykła – 04.02.2024

Piąta niedziela zwykła – 4.II.2024

1. Jutro w poniedziałek– św. Agaty – poświecenie chleba, wody i soli św. – chroni nasze domostwa przed klęską pożaru
  2. W czwartek –od godz.16.30 -adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Msza Św. Na zakończenie Eucharystii – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu w dwóch dniach: piątek i sobotę – Msze święte rano o godz. 7.00  i po południu – o godz. 17-stej.
  1. W przyszłą niedzielę, dalsza część 40-sto godzinnego nabożeństwa przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.
  • po Mszy Świętej – o godz. 8.00 – adoracja dla kobiet,
  • po Mszy Świętej – o godz. 10.30 – dla mężczyzn,
  • po wieczornej Eucharystii – dla młodzieży klasy VIII SP, szkoła średnia, młodzież studiująca i pracująca.

Prosimy, aby poszczególne stany poprowadziły adoracje.

Dziś po sumie adoracja dla dzieci i młodzieży do kl. VII.

1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Leon Kurowski, Stanisław Kozek, Zofia Totoń.
  1. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła.

• 6 lutego przypada 57 rocznica sakry biskupiej abpa Ignacego Tokarczuka, metropolity przemyskiego. Urodził się w miejscowości Łubiaki k/Zbaraża, dzisiejsza Ukraina. W 2006 r. od prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał order Orła Białego. Zmarł w 2012 r. Jako biskup, wiele razy sprzeciwiał się władzy komunistycznej. Był żarliwym obrońcą praw narodu i Kościoła. Inicjator budowy ok. 400 kościołów w dawnej diecezji przemyskiej.
4 lutego 2024|