Piąta NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024

Piąta NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.IV.2024

W miesiącu maju Msze Św. na tygodniu o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym, w niedzielę nabożeństwo po sumie. 

 1. Drugiego maja przypada dzień flagi. Bardzo proszę o wywieszenie flag narodowych na 2 i 3 maja, jeśli ktoś posiada można wywiesić również papieskie i maryjne.
 1. Pierwszy czwartek miesiąca – od godz. 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca – w czwartek – od godz. 17.00 do 18.00.
 3. Odwiedziny parafian w domach z posługą sakramentalną w pierwszy czwartek – od godz. 9.00 według stałego porządku.
 1. W piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – GŁÓWNEJ PATRONKI naszej OJCZYZNY. Jest to  pierwszy piątek miesiąca  i kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go  Msze Św. jak w każdą niedzielę – o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Wyjątkowo – 3 maja nabożeństwo majowe przed pierwszą Mszą Św. o godz. 7.30.

W tym dniu nasza parafianka s. Hiacynta od Bożego Baranka, Kamila Bochnak, karmelitanka złoży wieczyste śluby zakonne.

 1. W sobotę – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Dziękujemy druhom Ochotniczej Straży Pożarnej za społeczną pracę na rzecz mieszkańców naszej miejscowości, parafii i powiatu.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca, – Msza Św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 16.30 do 17.30 – spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin oraz bierzmowanych i ich rodzin. Będzie spowiadało trzech kapłanów.
 1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu na każdej Mszy Sw. Po Prymarii – zmiana tajemnic różańcowych a na dodatkowej Mszy Św. o godz. 12.00 pierwsza Komunia Święta dzieci kl. III. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • dzisiaj po Eucharystii popołudniowej – spotkanie młodzieżowej grupy modlitewnej Armii Niepokalanej,
 • próba dzieci klasy trzeciej przed pierwszą Komunią Świętą – we wtorek i środę o godz. 16.00.
 • W środę 1 maja – po nabożeństwie przy Domu Seniora – ognisko dla ministrantów. lektorów, scholii i Armii Niepokalanej.
 • Z inicjatywy grupy modlitewnej Armii Niepokalanej – w każdą niedzielę maja – o godz. 18.00 nabożeństwo majowe przy kapliczkach, które znajdują się przy domach. W niedzielę 5 maja nabożeństwo o godz. 18.00 przy kapliczce FATIMSKIEJ, która jest przy domu Leszka Marcińca – zapraszamy młodzież, sąsiadów i chętnych.  
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznik Misyjne Drogi  można nabyć po chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Maria Zawiślak,  Mariusz Kolbusz, Maria Ochał.
 1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy z okazji moich imienin składali mi życzenia – Bóg zapłać. Ks. Janowi i o. Janowi Pachowi za odprawienie Mszy Św. z okazji imienin z intencji wspólnoty Margaretka i z intencji parafianek.

Z historii

 • 1 MAJA 1576 r. – w katedrze wawelskiej odbył się ślub Stefana Batorego z Anna Jagiellonką i koronacja na króla Polski.
 • 3 MAJA 1791 r. – Sejm Czteroletni zwany Wielkim uchwalił Konstytucję 3-go Maja. Najbardziej demokratyczna w Europie i druga w świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Prawodawcy stworzyli dzieło narodowe w tym znaczeniu, że narodowi podporządkowali króla, rząd, sejm, wojsko i wszystko.
 • 3 MAJA 1915 r. – rozpoczęła się bitwa pod Gorlicami, (zwana małym Verdun), podczas której wojska niemieckie i austriackie przełamały front rosyjski.
 • 3 MAJA 1966 r. – na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości 1000-lecia chrztu Polski. Prymas kard. Stefan Wyszyński oddał naród Polski w „macierzyńską opiekę Maryi”. Komuniści nie wpuścili do Polski Ojca Świętego Pawła VI.
28 kwietnia 2024|