Szósta NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024

Szósta NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5.V.2024 

Do przyszłej soboty dzieci komunijne będą przeżywać BIAŁY TYDZIEŃ.

 1. W poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,
 2. W środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, PATRONA POLSKI.
 3. W czwartek – od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 4. W przyszłą niedzielęuroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Św. o godz. 10.30 – rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci klasy czwartej. Ze względu na rocznice Komunii Świętej, zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej będzie w trzecią niedzielę maja.
 5. Spotkania duszpasterskie:
 • w poniedziałek – o godz. 18.00 – Msza Św. w kościele parafialnym w Zagorzycach Górnych dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i rodziców pod przewodnictwem ks. dra Marka Winiarskiego, delegata Ks. Biskupa do spraw bierzmowania. Po Eucharystii próba przed bierzmowaniem.
 • we wtorek – o godz. 16.30. – próba uczniów klasy czwartej przed rocznicą Komunii Świętej
 • W piątek – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej,
 • również w piątek – o 17.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
 1. W środę – na Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele w Zagorzycach Górnych uczniowie kl. VIII z parafii Zagorzyce Dolne i Zagorzyce Górne przyjmą sakrament bierzmowania przez posługę Ks. Bpa Jana Wątroby. 
 1. Cieszymy się naszym chórem parafialnym. Chór zawsze ubogaca liturgię Mszy Świętej i jest chlubą parafii, ale do tego potrzeba ludzi. Więc chętnych zapraszam do wspólnoty chóru – dziewczęta, kobiety, chłopców i mężczyzn. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 2. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Stanisław Róg , Stefania Bochenek, Stanisław Pasela.

Z historii

 • 8 maja 1945 r. – o godz. 23.01 nastąpiło zakończenie działań wojennych na froncie europejskim. Kapitulacja Niemiec była przesądzona.
 • 12 maja 1970 r. – w Londynie zmarł generał Władysław Anders (miał 78 lat). Naczelny wódz, dowódca II Korpusu Polskiego, którym dowodził w walce we Włoszech pod Monte Cassino, Ankoną i Bolonią
4 maja 2024|