Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.V.2024 

 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o godz.7.00 i 18.00. Po Mszach Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa majowe. W tym dniu przypada 24 rocznica konsekracji biskupiej Ordynariusza naszej diecezji Ks. bpa Jana Wątroby. 
 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 2. W piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. 
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej. Składka będzie przeznaczona na katolickie radio VIA.
 1. W środę – pielgrzymka uczniów klasy czwartej i rodziców w rocznicę Komunii Świętej do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.30.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek – o godz. 17.00 – lektorów i ministrantów,
 • również w piątek o 17.00 – próba scholi parafialnej,
 • w piątek – po nabożeństwie majowym – uczniów klasy ósmej z rozdaniem indeksów.
 1. Wczoraj – w wigilię Zesłania Ducha Świętego święcenia kapłańskie przyjęło trzech diakonów naszej diecezji.
 1. Pragnę podziękować młodzieżowej grupie modlitewnej Armii Niepokalanej i kapeli za prowadzenie majówek w plenerze. Dzisiaj o godz.18.00 – majówka przy kapliczce, która znajduje się przy domu parafianina Feliksa Sulisza. W przyszła niedzielę przy kapliczce przy domu Piotra Ochała. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Krzysztof Drozd, Zofia Ochał, Łukasz Puchalski.
 1. Prace w parafii. Z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję w spawie parkingu przed plebanią. Trzeba go wykonać, bo jest bardzo złym stanie. Najlepsze rozwiązanie to wyłożyć go kostką brukową. Będzie zrobiona wycena i wtedy zapadnie ostateczna decyzja. Będą prowadzone prace przy magazynie i być może w tym roku albo w przyszłym przy odnowieniu ogrodzenia. Trzeba wyczyścić daszki i murki miedzy słupkami one są betonowe i pomalować farbą do betonu.

 

 1. Parafialna pielgrzymka – na Jasną Górę do tronu Matki Bożej Królowej Polski – w poniedziałek 10 czerwca. Zapisy w zakrystii. Koszt 70,-zl.

 

19 maja 2024|