Dziewiąta niedziela zwykła – 02.06.2024 

Dziewiąta niedziela zwykła – 2.VI.2024 

Bóg zapłać parafiankom i parafianom za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność z pocztem sztandarowym i zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas procesji, szkole podstawowej z pocztem sztandarowym, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, kapeli „Dobre Serca”, chórowi parafialnemu, ministrantom i lektorom, niosącym chorągwie i feretrony, organiście, kościelnemu, dzieciom komunijnym, chłopcom za dzwonienie, dziewczynkom za sypanie kwiatów i wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w tej eucharystycznej uroczystości – Bóg zapłać. 

 1. W poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników,
 2. W środę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 1. W czwartekzakończenie oktawy Bożego Ciała. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św. O godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie wianków i ziół. Następnie procesja eucharystyczna. Po procesji błogosławieństwo dzieci i rozdanie tradycyjnego cukierka.
 1. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu, można spożywać mięso i wędliny. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – od godz. 9.00 – według stałego porządku.
 1. W środę – od godz. 17.00 do 18.00 – spowiedź święta przed pierwszym czwartkiem, pierwszym piątkiem i odpustem parafialnym. Będzie spowiadało trzech kapłanów. W pierwszy czwartek i piątek będę spowiadał sam – od godz. 17.00.
 1. W sobotę uroczystość Niepokalanego Serca NMP – odpust parafialny.

Msze Święte jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00.

Na wszystkich Mszach Świętych kazania wygłosi i sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. mgr Ryszard Wacek, który posługiwał w naszej miejscowości od 2002 do 2006 r. Odprawiał Msze Św. w kaplicy u Sióstr i świątyni, uczył w naszej szkole. Na uroczystej sumie będzie obchodził 25 – lecie święceń kapłańskich.  

Na uroczystą sumę odpustową zapraszam scholę parafialną, chór parafialny, kapelę „Dobre serca”, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych, sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej i sztandar szkoły podstawowej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w uroczystych strojach i wszystkich was drodzy siostry i bracia.

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w środę – po nabożeństwie – z uczniami kl. VII. Jest to pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania,
 • w piętek – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej,
 • w piątek – po nabożeństwie lektorów i ministrantów. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Emil Medygrał, Leszek Róg, Czesław Róg.
2 czerwca 2024|