XIV niedziela zwykła – 7.VII.2024
Od 10 sierpnia przychodzi do naszej parafii jako pomoc duszpasterska -ks. mgr Jacek Cierpich, obecnie proboszcz w Nawsiu koło Wielopola Skrzyńskiego.
- W poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli – kapłana,
- W czwartek – święto św. Benedykta – opata, PATRONA EUROPY. Od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
- W piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – biskupa i męczennika.
- W sobotę – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
Jest to – 13 dzień miesiąca lipca – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 18.00.
Bardzo proszę aby figurę Matki Bożej Fatimskiej ponieśli:
- z kościoła do pierwszej stacji – panowie,
- od pierwszej do drugiej – lektorzy i ministranci,
- od drugiej do trzeciej – panie z Koła Gospodyń Wiejskich,
- od trzeciej do czwartej – lektorzy i ministranci,
- od czwartej do piątej – Koło Gospodyń Wiejskich,
- od piątej do kościoła – panowie.
- Przyszła niedziela- druga miesiąca. Po sumie – zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
- Spotkania duszpasterskie:
- w piątek – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej.
- Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
- Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Toton, Krystian Balawender, Grzegorz Mikowski.
- Bardzo pragniemy podziękować naszej parafiance za odnowienie kapliczki fatimskiej – zostały poddane renowacji i pomalowane figury Anioła, św. Hiacynty, św. Franciszka i Łucji. Także parafianom za ponowne zainstalowanie figur w kapliczce.
- Siódmego lipca – przypada czwarta rocznica poświęcenia i otwarcia Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów w dawnym domu Sióstr.
Z historii
- 11 lipca 1943 r. – była to niedziela. Około godziny 3 nad ranem oddziały UPA, wspierane przez miejscową ludność ukraińską, otoczyły i zaatakowały 99 polskich miejscowości. Z okrzykiem „Śmierć Lachom” – mordowano ludzi siekierami, piłami, młotkami i widłami. Nazwano ten dzień – KRWAWĄ NIEDZIELĄ i uznano za kulminację ludobójstwa Polaków na Wołyniu, które trwały od lutego 1943 r., do lutego 1944 r. Zginęło wtedy od 150 do 200 tysięcy Polaków.
- 13 lipca 1521 roku – odbyło się uroczyste zwieszenie na wieży katedry wawelskiej dzwonu „Zygmunt”. Jego fundatorem był król Zygmunt Stary. Dzwon bije w największe święta kościelne, a także z okazji ważnych wydarzeń narodowych.