XXXI niedziela zwykła – 3.XI.2024
Bóg zapłać różom różańcowym, scholi parafialnej, dzieciom i młodzieży za prowadzenie w październiku nabożeństw różańcowych.
Od jutra wracamy do stałego porządku Mszy Świętych na tygodniu:
w poniedziałek, wtorek i środę – o godz. 7.00 i czwartek, piątek i sobotę – o godz. 17.00.
- Pierwszy czwartek miesiąca – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem i wypominkami oraz Msza Święta.
- W sobotę – święto rocznicy poświęcenia BAZYLIKI LATERANEŃSKIEJ.
- Przyszła niedziela – będziemy przeżywać XVI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – O.S dla ZIEMI ŚWIĘTEJ.
Ziemia Święta to tereny dzisiejszego Izraela, gdzie żyje ok. 190 tys. chrześcijan co stanowi -m2% mieszkańców i w Autonomii Palestyńskiej ok. 50 tys. Liczby pokazują, jak małą, ale odważną i wytrwałą wspólnotą są chrześcijanie w regionie. Ataki na kościoły, zastraszanie duchownych, a także codzienne bariery społeczne i ekonomiczne, które utrudniają życie – wszystko to jest udziałem naszych sióstr i braci w Ziemi Świętej.
- Spotkania duszpasterskie:
- w czwartek – Caritasu parafialnego,
- w piątek – o godz. 16.00 – z uczniami klasy VIII, kandydatami do sakramentu bierzmowania.
- W niedzielę po sumie i nabożeństwie wypominkowym zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
- Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
- Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Marian Skiba, Marek Maciołek, Emil Ochał.
- Dziękujemy parafianom: Józefowi Kurowskiemu, Genowefie Wszołek, Barbarze Ochał za ofiarowanie pięknych chryzantem do dekoracji świątyni i kapliczek przy kościele na miesiąc listopad.
- W zakrystii można odebrać pamiątkowe zdjęcie z pielgrzymki Apostolatu Margaretka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, które odbyło się w sobotę 12 października.
Z historii
- 6 listopada 1755 r. – urodził się Stanisław Staszic, duchowny, geograf, geolog, pisarz, animator szkolnictwa i polskiego przemysłu.
- 6 listopada 1939 r. – w Krakowie Niemcy aresztowali 183 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej i wywieźli ich do obozu koncentracyjnego Sachsenhausen.
- 3 listopada 1984 r. – w Warszawie, w kościele św. Stanisława Kostki, odbył się pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki. W ostatniej drodze dzisiaj już błogosławionemu towarzyszyło ponad pół miniona wiernych.