Uroczystość Trójcy Świętej – 31.V.2026
- W poniedziałek – wspomnienie św. Justyna – męczennika,
- We wtorek – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego,
- W środę – św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników.
- W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało, pierwszy czwartek miesiąca.
Msze Św. w naszej świątyni –
- o godz. 8.00,
- o godz. 10.00 – z procesją do czterech ołtarzy,
- o godz. 16.00.
PIERWSZY – ołtarz koło dawnego domu sióstr – obecnie Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów. Bardzo proszę, aby przygotowały go panie z Koła Gospodyń Wiejskich Zagorzanki i Ochotnicza Straż Pożarna.
DRUGI – u p. Piotra Totonia,
TRZECI – u p. Piotra Ochała,
CZWARTY – koło groty Matki Bożej z Lourdes. Proszę, aby przygotowała go młodzieżowa grupa modlitewna Armia Niepokalanej oraz starsi lektorzy i ministranci.
Na procesję zapraszamy wszystkich parafian, którzy czują się na siłach, kapelę „Dobre Serca”, chór parafialny, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Bardzo proszę, aby dzieci kl. III przyszły w strojach komunijnych.
Prosimy, aby parafianie mieszkający bliżej kościoła na sumę przyszli pieszo, aby feretrony były przystrojone żywymi kwiatami i by porządku przypilnowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej.
W oktawie Bożego Ciała Msze Św. o godz. 18.00 z procesją dookoła kościoła. W niedzielę procesja po sumie.
- W pierwszy piątek miesiąca – uczcimy Najświętsze Serca Jezusa, spowiedź – od godz. 17.00,
- W pierwszą sobotę miesiąca – uczcimy Niepokalane Serca Najświętszej Maryi Panny.
- W pierwszy piątek odwiedziny parafian w domach z posługą sakramentalną – od godz. 9.00 według stałego porządku.
- Spotkania duszpasterskie:
- w piątek – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej,
- w piąte – po procesji – lektorów i ministrantów
- Prasę katolicką; Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
- Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Jan Kot, Janina Róg, Andrzej Ochab, Zbigniew Samolewicz, Wojciech Paśko.
- W sobotę po zakończeniu oktawy Bożego Ciała – 13 maja – odpust i jubileusz XX-lecia parafii. Uroczysta suma pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Górnego o godz. 10.30.
- Koncert Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała – 4 czerwca 2026 r. – o godz. 19.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha na żywo oraz dzięki transmisji w internecie.