Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 24.V.2026
- Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny -Matki Kościoła.
Msze Św. – o godz.7.00 i 18.00. Po obydwóch Mszach Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe.
- Jutro pielgrzymka parafialna do tronu Matki Bożej Królowej Polski na Jasną Górę na APEL JASNOGÓRSKI jako dziękczynienie za dwadzieścia lat istnienia parafii. Wyjazd z parkingu przy kościele – o godz. 9.30.
- W wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza – kapłana,
- W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
- W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Świętej – druga niedziela Triduum, jako przygotowanie do jubileuszu dwudziestolecia parafii i odpustu parafialnego. Przy gazetach, figurze św. Antoniego i konfesjonale ks. Jacka są wystawione foldery z programem jubileuszu.
- Wczoraj – w wigilię Zesłania Ducha Świętego święcenia kapłańskie przyjęło dwóch diakonów naszej diecezji.
- Spotkania duszpasterskie:
- w czwartek – po Mszy Św. – uczniów kl. VII – jako przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania,
- w piątek – po nabożeństwie – spotkanie lektorów i ministrantów.
- Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, można nabyć na stoliku pod chórem.
- Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Adam Ochał, Józef Ochał, Marian Pazdan, Tomasz Ziajor, Agnieszka Miś.