Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego -17.05.2026

17.V.2026 – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 

  1. Dziś – o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej z Lourdes koło kościoła –MAJÓWKA na góralską nutę przygotowana przez Młodzieżową grupę modlitewną Armię Na majówkę zapraszam młodzież, lektorów i ministrantów, chór i scholę parafialną, Kapelę „Dobre Serca”, sąsiadów i wszystkich chętnych. 
  1. W czwartek – od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  1. Spotkania duszpasterskie:
  • w czwartek – po Mszy Św. – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
  • w piątek – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej. 
  1. W środę – 20 maja przypada rocznica sakry biskupiej ks. bpa Ordynariusza Jana Wątroby. W naszych modlitwach wypraszajmy potrzebne łaski naszemu pasterzowi.
  1. W sobotę – w katedrze rzeszowskiej – święcenia kapłańskie – o godz. 10.00.
  1. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, składka będzie przeznaczona na nasze diecezjalne radio VIA.

Rozpoczynamy triduum, czyli trzy niedziele przygotowania do jubileuszu 20-stolecia parafii i odpustu ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Przez trzy niedziele – kazania będzie głosił ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk – kapelan Sióstr Służebniczek w Dębicy. 

  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Feliks Sulisz, Piotr Kozek, Krzysztof Kozek, Jan Ochał, Krzysztof Ochał.

Z historii: 

  • 19 maja 1912 r. – zmarł Bolesław Prus, pisarz, publicysta, uczestnik Powstania Styczniowego, autor m. in. „Lalki”.
  • 18 maja 1920 r. – w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II.
  • 18 maja 1944 r. – po kilkudniowych walkach – żołnierze 12 Pułku Ułanów Polskich zatknęli biało-czerwoną flagę na gruzach klasztoru na Monte Cassino. Bitwa stała się symbolem waleczności i zwycięstwa żołnierza polskiego podczas II wojny światowej.
  • 17 maja 1977 r. – z udziałem ok. 100 tysięcy wiernych ks. kard. Karol Wojtyła konsekrował w Nowej Hucie kościół Matki Bożej Królowej Polski. Wierni domagali się budowy świątyni od 1956. W 1960 r. doszło do starć z milicją.

 

16 maja 2026|