Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28. 04.2019

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.IV.2019

 1. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc maj Msze Św. na tygodniu o godz. 18.00 z nabożeństwem. W niedzielę majówka po sumie. 
 1. W piątek 3-go maja uroczystość NMP Królowej Polski – GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI. Msze Św. jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Jest to Pierwszy piątek miesiąca, Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy na Mszach podczas Komunii Świętej. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 17.00. 
 1. Drugiego maja przypada dzień flagi. Bardzo proszę o wywieszenie flag narodowych na 2 i 3 maja, jeśli ktoś posiada można wywiesić również papieskie i maryjne. 
 1. Pierwsza sobota miesiąca, ostatnia z pięciu I sobót miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, część różańca świętego, adoracja w ciszy. Bardzo proszę, aby różaniec poprowadziły róże męskie św. Floriana i św. Jana XXIII. Jest to dalsze duchowe przygotowanie do przyjęcia w naszej świątyni relikwii św. Jana Pawła II. Uroczystość odbędzie się 18 maja w 99 rocznicę urodzin Jana Pawła II. Przewodniczył im będzie ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.
 1. Spowiedź dzieci klasy III przed I Komunią Świętą, rodziców i chrzestnych w sobotę od godz. 16.00 do 17.00. 
 1. W przyszłą niedzielę 5 maja I Komunia Św. dzieci klasy III na sumie o godz. 10.30. Na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. 
 1. Spotkania duszpasterskie:
 •    w czwartek o godz. 17.00 próba scholi parafialnej.
 1. Rocznica I Komunii Świętej uczniów klas czwartej w niedziele 12 maja na sumie o godz. 10.30. Pielgrzymka dzieci klasy III po I Komunii Św. 29 maja we środę. Pielgrzymka dzieci rocznicowych – klasy IV – 5 czerwca w środę.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego, Nasz Dziennik – można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Henryk Walczyk, Zofia Miś, Bogusława Ignas.
 1. Bardzo proszę uczniów klasy VIII i klasy III Gimnazjum – w sobotę na godz. 8.30, aby pomogli posprzątać teren koło kościoła.

 

Z historii

 • 1 MAJA 1576 r. w katedrze wawelskiej odbył się ślub Stefana Batorego z Anną Jagiellonką i koronacja na króla Polski. 
 • 3 MAJA 1791 r. Sejm Czteroletni zwany Wielkim uchwalił Konstytucję 3-go Maj. Najbardziej demokratyczna w Europie i druga w świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Prawodawcy stworzyli dzieło narodowe w tym znaczeniu, że narodowi podporządkowali króla, rząd, sejm, wojsko i wszystko.
 • 3 MAJA 1915 r. rozpoczęła się bitwa pod Gorlicami, (zwana małym Verdun), podczas której wojska niemieckie i austriackie przełamały front rosyjski.
 • 3 MAJA 1966 r. na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości 1000-lecia chrztu Polski. Prymas kard. Stefan Wyszyński oddał naród Polski w „macierzyńską opiekę Maryi”. Komuniści nie wpuścili do Polski Ojca Świętego Pawła VI.
28 kwietnia 2019|