Uroczystość Trójcy Świętej – 16.06.2019 

Uroczystość Trójcy Świętej – 16.VI.2019 

1.W poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2.W środę zakończenie roku szkolnego, Msza Św. o godz. 8.00 zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich, którzy w tym czasie mogą przyjść do świątyni. Akademia w szkole o godz. 9.15. 

3.W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze Św. w naszej świątyni o godz. 8.00 i 10.00 z procesją do czterech ołtarzy i o godz. 16.00. Pierwszy ołtarz będzie koło sióstr, drugi u p. Jana Ochała, trzeci u p. Piotra Ochała, i czwarty koło groty Matki Bożej z Lourdes. Bardzo prosimy sąsiadów o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Na procesję zapraszamy wszystkich parafian, którzy czują się na siłach, kapelę, chór parafialny, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Dzieci kl. III przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy, aby parafianie mieszkający bliżej kościoła na sumę przyszli pieszo.  Bardzo prosimy, aby feretrony były przystrojone żywymi kwiatami i aby porządku przypilnowała OSP. W oktawie Bożego Ciała Msze Św. o godz. 18.00 z procesją dookoła kościoła, w niedzielę procesja po sumie.

4.Spotkania duszpasterskie:

w piątek o godz.17.00 próba scholi parafialnej,

w piątek po procesji z uczniami klasy VIII i III gimnazjum, którzy nie odebrali jeszcze indeksów. 

5.Prasę katolicką; Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego, Nasz Dziennik, można nabyć na stoliku pod chórem.

 6. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Stanisław Mikowski, Ludwik Marciniec, Bogdan Kapusta.

9.Jak co roku organizatorzy zapraszają na Katolicki Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała 20 czerwca o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na osiedli Baranówka w Rzeszowie. Wstęp wolny. Koncert będzie transmitowany przez TV Trwam oraz w internecie www.jednegoserca.pl. Informacje na afiszu w gablocie.

 

19 czerwca 2019|