XV niedziela zwykła – 14.07.2019

XV niedziela zwykła – 14.VII.2019 

  1. W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
  2. we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel,
  3. w czwartek św. Szymona z Lipnicy, również w czwartek wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Po adoracji Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  4. W sobotę bł. Czesława, kapłana.
  1. Od 21 do 28 lipca będziemy obchodzić XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. 25 lipca wypada dawne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.Dlatego w najbliższą niedzielę 21 lipca po wszystkich Mszach Św. będzie poświęcenie pojazdów: samochodów, motorów i rowerów. Również po wszystkich Mszach Św. będzie składka do puszek na organizację MIVA POLSKA, która finansuje zakup środków transportu dla misjonarzy.
  1. Najbliższy piątek to trzeci miesiąca na zakończenie Mszy Św. Litania do św. Jana Pawła II. 
  1. Przyszła niedziela III miesiąca składka na prace parafialne. 
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wystawiona pod chórem: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny i Nasz Dziennik.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Marcin Baran, Kazimierz Marciniec, Andrzej Toton.
  1. Wszystkich, którzy mają czas zachęcamy do udziału w czwartkowej adoracji, nowennie i Mszy Św., a ministrantów, którzy mają więcej czasu na wakacjach do częstszej służby przy ołtarzu.
13 lipca 2019|