XXIV niedziela zwykła – 15.09.2019

XXIV niedziela zwykła – 15.IX.2019

1. Przeżywamy dziś – 52 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Również od dnia dzisiejszego rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania – 15-21.IX.2019 pod hasłem „Nauczycielu gdzie mieszkasz”.
  1. W poniedziałek wspomnienie męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży.
  2. W czwartek wspomnienie NMP z La Salette, pojednawczyni grzeszników. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  3. W sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  4. Jutro 16 września – pielgrzymka parafialna na Jasną Górę – Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy kościele.
  • w piątek o godz. 17.00 – kandydatów do sakramentu bierzmowania,
  • w sobotę o 16.30 – próba scholi parafialnej.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Ryszard Maciołek, Krzysztof Zawisza , Kazimierz Drozd.
  1. Dziś przy jubileuszowym krzyżu na Podlasku o godz. 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Modlitwy poprowadzi kapłan z parafii Farnej z Sędziszowa Małopolskiego.
  1. Dzisiejsza składka do puszek po każdej Mszy Św. przeznaczona jest na nasze diecezjalne radio VIA.

Z HISTORII – Rocznice

• 17 września przeżywamy 80 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uroczystości upamiętniające tę rocznicę  w Kościele Świętego Krzyża  w Rzeszowie na ul. 3-Maja i pod Krzyżem Ofiar Komunizmu.
  • Dzisiaj w lesie w Turzy – modlitwa na grobami pomordowanych przez NKWD.  Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa i apel poległych.
14 września 2019|