XXXIV niedziela zwykła – 24.11.2019

XXXIV niedziela zwykła – 24.XI.2019 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata   

 1. W czwartek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, różaniec z wypominkami i Msza Św.
 2. W sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.
 1. Przyszła niedziela, pierwsza miesiąca i pierwsza ADWENTU, adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, a po wszystkich Mszach Św. poświęcenie opłatków. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne. 
 1. Spotkanie duszpasterskie:
 • w sobotę po nabożeństwie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Krzysztof Mazur, Jan Walczyk, Zbigniew Ochał.

 

Z historii

 • 26 listopada 1855 r. w Konstantynopolu zmarł genialny poeta, publicysta i patriota, wieszcz narodowy Adam Mickiewicz (ur. 1798).
 • 27 listopada 1806 r. Wojska francuskie Napoleona Bonapartego wkroczyły do Warszawy. Wkrótce do miasta przybył cesarz Francuzów, który złożył mglistą obietnicę utworzenia niepodległego Państwa Polskiego ( Księstwo Warszawskie powstało w 1807 r.)
 • 28 listopada 1907 r. w Krakowie zmarł Stanisława Wyspiański (ur. 1869 r.) wszechstronnie uzdolniony malarz i poeta.
 • 27 listopada 1942 r. Niemcy rozpoczęli zaplanowaną wcześniej akcję wysiedlania ludności polskie z ziemi zamojskiej, która miał być zasiedlona przez niemieckich kolonialistów. Szczególnie tragiczny był los dzieci wysiedlonych rodzin.
 • 29 listopada 18930 r. wybuchło Powstanie Listopadowe.
23 listopada 2019|