I niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020

I niedziela Wielkiego Postu – 1.III.2020

 1. Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego adorowania Jezusa podczas nabożeństwa 40 – godzinnego, a zwłaszcza prowadzącym adoracje – Bóg zapłać
 2. W środę – święto św. Kazimierza Królewicza, imieniny ks. Bp. Kazimierza Górnego.
 1. Pierwszy czwartek miesiąca – od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. Sakrament Pokuty -Spowiedź od 16.00. 
 1. Pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 15.30. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 1. Pierwsza sobota miesiąca – czwarta z 5 pięciu sobót miesiąca, nabożeństwo ma charakter przeproszenia i dziękczynienia związanie z objawieniami w Fatimie.O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, część różańca świętego, litania do Matki Bożej, 15 minutowa adoracja prywatna o godz. 18.00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Zapraszamy na to wyjątkowe nabożeństwo. Prosimy, aby różaniec poprowadziły róża klasy VIII, kandydaci do sakramentu bierzmowania.
 1. Najbliższa niedziela druga miesiąca, po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż ze szkoły podstawowej.

Na Gorzkich Żalach – składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Jest to także DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI.

Po wszystkich Mszach Św. składka do puszek na Misje Święte. 

 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w sobotę o godz. 16.00 – lektorów i ministrantów.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego i Nasz Dziennik można nabyć na stoliku pod chórem.
 2. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Edward Mazek, Grzegorz Pas, Adam Przydział.
 3. Dziś we wszystkich kościołach odczytywane są dwa komunikaty – Przewodniczącego Episkopatu Polski – abp. Stanisława Gądeckiego oraz Ministra Zdrowia – Pana Łukasza Szumowskiego w sprawie zagrożenia zachorowania  w wyniku zarażenia koronawirusem. Obydwa komunikaty można przeczytać również na naszej stronie internetowej oraz w gablocie parafialnej.

tutaj: https://parafia-zagorzycedolne.pl/2020/02/koronawirus-komunikaty/

Dziś 1 marca przypada Dzień Żołnierzy Niezłomnych.

1 marca 1951 r. z wyroku komunistycznego sądu zostali zamordowani członkowie Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Wśród nich był nasz rodak kpt. Karol Chmiel. Koło groty Matki Bożej z Lourdes znajduje się memoriał poświęcony żołnierzom Armii Krajowej z naszej miejscowości poległym, więzionym, zesłanym i pomordowanym.

W szkole podstawowej w ramach wychowania patriotycznego odbędzie apel przygotowany przez nauczycieli i uczniów.

 

29 lutego 2020|