Koncert dla Chorego Małego Parafianina

KONCERT DLA WOJTUSIA

W jakże ważnym dniu dla wiernych kościoła katolickiego to jest – 02 lutego 2020 r. – kiedy to obchodzimy święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni – zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej,  dodatkowo w tym roku – Niedzieli Pańskiej – ok. godz. 11.30 rozpoczął się w naszej świątyni  koncert charytatywny dla 3,5 letniego Wojtusia. 

Wojtuś Błaś – nasz mały Parafianin

Chłopczyk ma zaledwie 3,5 roku i walczy z nowotworem mózgu Wyściółczakiem stopnia III.

Do niedawna był zdrowym, wesołym i pełnym energii dzieckiem.

Pod koniec listopada 2019r. kiedy chłopczyk zaczął się źle czuć i był osłabiony zaniepokojeni rodzice udali się z nim do lekarza.

Niestety po dokładnych badaniach w rzeszowskim szpitalu 24 listopada 2019 r. nad ranem, rodzice usłyszeli dramatyczną diagnozę – Nowotwór mózgu – wyściółczak stopnia III. Wojtuś tego samego dnia został przewieziony do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

W szpitalu w Warszawie przeszedł zabieg usunięcia guza o średnicy 3,5 cm, następnie rozpoczęta została chemioterapia, po której Wojtuś stracił włosy.

Wrócił do domu… niestety po tygodniu pobytu, znów trafił do szpitala – wcześniej niż planowano podać kolejną dawkę chemioterapii. W miejscu zabiegu zebrał się płyn i Wojtusia czekał kolejny zabieg…

Widząc cierpienia naszego braciszka oraz zmartwienie Jego Bliskich nasi Parafianie na prośbę księdza Proboszcza – podjęli się zorganizowania specjalnego charytatywnego koncertu, w którym wystąpili:

  • schola Parafialna
  • kapela „Dobre Serca”
  • chór Parafialny.

Szczególny patronat – przez co przyczyniły się do tego dużego sukcesu – objęły media:

Telewizja Sędziszów Młp. – wydając specjalne zaproszenie na ten koncert – podczas emisji programu lokalnego z dnia 29-01-2020

https://www.youtube.com/watch?v=sejB0gyzCO8

oraz portal internetowy RRS24:

https://rrs24.net/2020/01/koncert-dobrych-serc-graja-dla-wojtusia-z-zagorzyc/

Działania nakłaniające mieszkańców naszych okolic przez Księży Parafialnych, władze terytorialne oraz wspomnianych patronów medialnych -przyniosły znakomity rezultat. W czasie koncertu i po wszystkich Mszach świętych do puszek zebrano kwotę ponad 21 tys PLN, 10 USD i 20 EUR. na co wpłynęli  tak w tym dniu bardzo licznie  w naszej świątyni obecni nie tylko Parafianie:

 

o czym łatwo można się przekonać, choćby z relacji mediów patronalnych:

https://www.youtube.com/watch?v=B4hCRCU0eDk

https://rrs24.net/2020/02/zagrali-dla-chorego-35-letniego-wojtusia-zebrano-ponad-21-tys-zl/

Mając nadzieję, że wypełniając Chrystusowy obowiązek niesienia pomocy przyczyniliśmy się wszyscy do oglądania teraz i w przyszłości uśmiechu Wojtusia i Jego Rodziców.

Wojtuś – obecnie kursuje między domem a Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie jest leczony i czeka na podanie kolejnych dawek chemioterapii… Na poprawę Jego zdrowia czekamy wszyscy, a zwłaszcza czekają jego Rodzice, 4 siostry, i Dziadkowie,  którzy bardzo tęsknią oraz liczą na cud Boży i pomoc ludzi Dobrych Serc.

Możemy nadal przyczyniać się do czynienia dobra zwłaszcza przez modlitwę, przez sąsiedzką pomoc oraz wypełniając za niedługo PIT-y przekazując 1 % podatku dla Wojtusia, wpisując w odpowiednich rubrykach deklaracji rocznego podatku: KRS 0000249753 i cel szczegółowy 1%: Wojciech Błaś

Prosimy Was nadal o pomoc! Chłopczyk należy do Fundacji “Nasze Dzieci “ przy Klinice Onkologii w Instytucie – “Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”

 

 

 

 

 

 

 

 

Za dotychczasowe i przyszłe ofiary nie tylko materialne  – w imieniu Rodziny i Swoim – gorące podziękowanie oraz serdeczne BÓG ZAPŁAĆ składają księża Parafii w Zagorzycach Dolnych.

 

6 lutego 2020|