VI niedziela zwykła  – 16.02.2020

VI niedziela zwykła  – 16.II.2020

Dziś rozpoczynamy nabożeństwo 40-sto godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Po sumie adoracja dla najmłodszych: przedszkolaków, zerówki i szkoły podstawowej klasy od I do VI.

1. W czwartek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  1. Trzeci piątek miesiąca na zakończenie Mszy Św. litania do św. Jana Pawła II.
  2. W sobotę święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  1. W niedzielę, dalsza część 40-sto godzinnego nabożeństwa przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.
  • po Mszy Świętej o godz. 8.00 – adoracja dla kobiet,
  • po Mszy Świętej o godz. 10.30 – dla mężczyzn,
  • po wieczornej Eucharystii o godz. 16.00 – adoracja dla młodzieży: klasy VII i VIII SP, gimnazjum, szkoła średnia, młodzież studiująca i pracująca.

Prosimy aby poszczególne stany poprowadziły adoracje.

1. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła.
  • w sobotę o godz. 16.00 – lektorów i ministrantów.
  1. Prasę katolicką można nabyć pod chórem: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Źródło i Nasz Dziennik.
  2. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Stanisław Wesołowski, Eugeniusz Pazdan, Krystian Pieprzak.

• 17 lutego 1941 r. Gestapo aresztowało ojca Maksymiliana Kolbego oraz czterech zakonników z Niepokalanowa. Przewieziono ich do warszawskiego Pawiaka, a stąd do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.
  • 18 lutego 1862 r. zmarł ks. Jan Alojzy Ficek, długoletni proboszcz w Piekarach Śląskich. Największy jego osiągnięciem było powołanie szerokiego ruchu abstynenckiego na Górnym Śląsku.
  • 19 lutego 1473 r. w Toruniu urodził się Mikołaj Kopernik (zm. w 1543), najsłynniejszy Polski astronom.
  • 21 lutego 1978 r. w Krakowie zmarł Mieczysław Kotlarczyk (ur. 1908). W czasie niemieckiej okupacji założył podziemny Teatr Rapsodyczny. Jednym z jego współtwórców i uczestników był Karol Wojtyła.
16 lutego 2020|