Niedziela Zesłania Ducha Świętego -31.V.2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego -31.V.2020

 Według nowych rozporządzeń rządu odnośnie zgromadzeń liturgicznych w kościele na Mszach Świętych i nabożeństwach mogą od soboty 30 maja uczestniczyć wierni bez ograniczeń  z zachowaniem odstępu i obowiązkiem zakrywania ust i nosa maseczką. 

 1. Jutro drugi dzień Zielonych świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Św. w naszej świątyni o godz. 7.00 i 18.00.
 1. Pierwszy czwartek miesiąca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza święta i litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
 1. Pierwszy piątek miesiąca, Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W czwartek spowiedź od 17.00, a w piątek od 16.30. W pozostałe dniu jak zawsze pół godziny przed Mszą Świętą.
 1. Pierwsza sobota miesiąca, Msza Św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca, uroczystość Trójcy Przenajświętszej, adoracja Najświętszego Sakramentu, po Eucharystii o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. 
 1. Dziś kończy się okres wielkanocny.
 1. Wczoraj- 30 maja 2020 r. o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej bp Jan Wątroba wyświęcił na kapłanów sześciu diakonów z diecezji rzeszowskiej. Do grona neoprezbiterów diecezji rzeszowskiej należą:  Jakub Dzierżak z parafii Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku, ks. Robert Firek z parafii św. Andrzeja Apostoła w Rożnowicach, ks. Kamil Gierus z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzechowie, ks. Tomasz Jordan z parafii Narodzenia Najświętszej  Maryi Panny w Sędziszowie Małopolskimks. Szymon Kłak z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lecce i ks. Adam Piotrowicz z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Libuszy.
 1. Procesje Bożego Ciała w dniu 11 czerwca ze względu na ograniczenia związane z pandemią będą odbywać się wokół kościoła. W naszej parafii ołtarze będą zlokalizowane przed figurami – Dzieci Fatimskich, Św. Faustyny, Groty Matki Bożej z Lourdes, oraz przed Krzyżem Misyjnym. Uprasza się, aby przygotowanie ołtarzy nadzorowali:
 • I ołtarz obok Dzieci Fatimskich – Rada Parafialna,
 • II ołtarz obok Św. Siostry Faustyny- Koło Gospodyń Wiejskich,
 • III ołtarz przy grocie MB z LOURDES – Obsługa Kościelna,
 • IV ołtarz przy Krzyżu Misyjnym – Chór Parafialny.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, proszę aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Zbigniew Miś, Antoni Bochnak, Jan Terlecki.
 1. Prasę katolicką można nabyć na stoliku pod chórem: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 1. Ks. Edwardowi oraz wszystkim Parafianom, a w szczególności tym, którzy czynnie uczestniczyli w jubileuszu 25-lecia mojego  Kapłaństwa składam szczególne podziękowanie. Za przygotowanie tej uroczystości – liturgii Mszy świętej, zanoszone modlitwy i życzenia, pomoc w przyjęciu gości  oraz za pomoc w dotychczasowej mojej posłudze w tej Parafii. –  Bóg Zapłać. Ks. Wojciech
31 maja 2020|