XIV niedziela zwykła – 05.07.2020

XIV niedziela zwykła – 5.VII.2020 

  1. W środę wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana,
  2. w czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  3. W sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  1. W środę odbędzie się uroczyste otwarcie i poświęcenie Dziennego Domu dla Seniorów „Ochronka”. Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.00 sprawowanej przez ks. Bpa Ordynariusza Jana Wątrobę. Serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii z Ks. Biskupem. 
  1. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla uczniów Szkoły Podstawowej.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Sierakowski, Czesław Magdoń, Stanisław Pazdan.

Z historii

9 lipca 1886 roku władze rosyjskie w Wilnie ogłosiły surowe kary za używanie języka polskiego na ulicy, w urzędach i publicznych lokalach.

 

11 lipca 1943 roku „Krwawa niedziela” na Wołyniu Oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii zaatakowały prawie sto wsi polskich w powiatach horochowskim, kowelskim i włodzimierskim. Członkowie UPA rozpoczęli systematyczną rzeź ludności polskiej. Tylko w lipcu 1943 roku ukraińscy nacjonaliści napadli na ponad 500 wiosek polskich, zabijając kilkanaście tysięcy Polaków

 

4 lipca 2020|