XVIII niedziela zwykła – 02.08.2020

XVIII niedziela zwykła – 2.VIII.2020

 

  1. Biskup wyznaczył w naszej parafii adoracje Najświętszego Sakramentu w środę 5 sierpnia. Będzie to adoracja w ciszy po Mszy Św. porannej od 7.30 do 8.00, zakończona litanią do Matki Bożej i błogosławieństwem.
  1. We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana.
  2. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.,
  3. W sobotę święto św. Wawrzyńca -diakona i męczennika.
  1. Pierwszy czwartek miesiąca – litania do Krwi Pana Jezusa.
  1. Pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo i Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Spowiedź – od godz. 16.30. Będzie spowiadało dwóch kapłanów. W pozostałe dni tygodnia pół godziny przed Mszą Świętą. 
  1. Przyszła niedziela II miesiąca – po sumie zmiana tajemnic dla róż ze Szkoły Podstawowej. 
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego, można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła – prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Zenon Ptaszek, Grzegorz Kosiak, Małgorzata Ochał
  1. We wtorek, 4 sierpnia, rozpocznie się 43  Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło: „Niewiasto Eucharystii, ucz świętowania”.  W tym roku ograniczona w zasadzie do duchowego pielgrzymowania. Zapraszamy pielgrzymów na Mszę św. o godz. 6:30 w kościele farnym w Rzeszowie (będzie transmitowana przez radio VIA). Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia kapłanom, którzy fizycznie wyruszą na pątniczy szlak poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie pomagało wypełnić zobowiązania pielgrzymie (szczegółowe informacje na stronie: radiovia.com.pl). Zapraszamy pielgrzymów do udziału w Mszy św. sprawowanej na Jasnej Górze 13 sierpnia o godz. 11:30 (również transmitowanej w radiu).
2 sierpnia 2020|