XXIII niedziela zwykła – 06.09.2020

XXIII niedziela zwykła – 6.IX.2020

1. We wtorek –święto Narodzenia NMP, poświęcenie ziarna na zasiew.
  2. W czwartek – od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia.
  3. W sobotę w parafiach miasta Rzeszowa święto Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej, – w parafiach diecezji wspomnienie obowiązkowe.
  4. W najbliższą niedzielę – 13-ty dzień września nabożeństwo FATIMSKIE o godz. 18.00.
  • w piątek – o godz. 17.00 – próba scholii parafialnej,
  •  – po Mszy Świętej – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
  • w sobotę – o godz. 17.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafian: Józef Zawiślak, Krzysztof Wrona, Elżbieta Bączkowska.
  1. We wtorek – odpust parafialny w SĘDZISZOWSKIEJ FARZE ku czci Narodzenia NMP.
  1. W niedzielę – odpust w parafii Kamionka Podwyższenia Krzyża Świętego, suma o godz. 11.00.

12 września 1683 r. – ODSIECZ WIEDEŃSKA – Armia Polska pod wodzą króla Jana III Sobieskiego rozgromiła wojska tureckie oblegające stolicę Austrii – Wiedeń. O swoim zwycięstwie monarcha przekazał  papieżowi Innocentemu XI wiadomość w słowach: „Venimus, vidimus, et Deus vincit” (Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył).

10 września 1933 r. – w Warszawie zmarł Sługa Boży Bernard Łubieński (ur. 1846), redemptorysta, który prowadził misje i rekolekcje na terenie całego kraju, upowszechniając nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

12 września 1941 r. – w Tarnowie została rozstrzelana przez Niemców Helena Marusarzówna (ur. 1918), czołowa polska narciarka przed 1939 rokiem. W latach okupacji była łączniczką na trasie przerzutowej Zakopane – Budapeszt.

6 września 2020|