XXIV niedziela zwykła – 13.09.2020

XXIV niedziela zwykła – 13.IX.2020

Dziś rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujemy więzi”  (13-19.IX.2020).

 1. W poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, – odpust w parafii Kawęczyn – uroczysta suma o godz. 18.00.
 2. We wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej,
 3. w środę- Św. męczenników – Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa,
 4. w czwartek – od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 5. W piątek – święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.
 6. W sobotę – wspomnienie NMP z La Salette – POJEDNAWCZYNI GRZESZNIKÓW.
 1. Najbliższy piątek trzeci miesiąca, na zakończenie Mszy Świętej litania do św. Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 53 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest to trzecia niedziela miesiąca, składka na prace parafialne, a po wszystkich Mszach Św. do puszek na katolickie radio VIA.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w sobotę – o godz. 17.00 – uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Źródło, Gościa Niedzielnego można nabyć pod chórem.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Stanisław Róg, Stanisław Charchut, Zbigniew Bączkowski.
 1. W poniedziałek przy jubileuszowym krzyżu na Podlasku o godz. 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Modlitwy poprowadzi kapłan z parafii Farnej z Sędziszowa Małopolskiego.
 1. Obywatelki Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop LGBT” zwraca się z prośbą o pomoc w zbiórce podpisów pod projektem ustawy wprowadzającym zakaz organizacji tzw. „marszów równości”. W ubiegłym roku przez 27 miast w Polsce przeszły parady, których celem była promocja postulatów politycznego ruchu homoseksualnego. Paradom towarzyszyły ekscesy oraz liczne profanacje np. Mszy Św., obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, wulgarne przedstawienia postaci Jezusa i Maryi, szyderstwa i atak na kler i świeckich katolików. Artykuł  18 Konstytucji RP brzmi: Małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. Projekt ustawy „Stop LGBT” ma na celu wprowadzenie gwarancji faktycznej ochrony małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa poprzez eliminację z przestrzeni publicznej zgromadzeń negujących te podstawowe wartości.

Z HISTORII

 1. 17 września przeżywamy 81 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uroczystości upamiętniające tę rocznicę w Kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie na ul. 3-Maja i wymarsz pod Krzyż Ofiar Komunizmu.
13 września 2020|