XXV niedziela zwykła – 20.09.2020

XXV niedziela zwykła – 20.IX.2020

1. W poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła i ewangelisty,
  2. W środę wspomnienie św. o. Pio,
  3. W czwartek wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, a o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  • w sobotę – o godz. 17.00 – lektorów i ministrantów,
  • w sobotę – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej,
  • w sobotę – po Mszy Św. – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Prasę katolicka: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Mucha, Witold Mucha, Zdzisław Rogóż.
  1. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Nockowa ku czci świętego Michała Archanioła. Uroczysta suma o godz. 11.

20 – 26 września 1920 r.

W wojnie polsko-bolszewickiej, rozegrała się bitwa nad Niemnem, wygrana przez Polaków. Była to ostatnia wielka bitwa wojny polsko-bolszewickiej, która przekreśliła sowieckie plany zawładnięcia Polską.

21 września 1980 r.

W programie pierwszym Polskiego Radia rozpoczęła się pierwsza transmisja niedzielnej Mszy Św. z kościoła św. Krzyża w Warszawie, co wywalczyli strajkujący w sierpniu 1980 roku stoczniowcy.

19 września 2020|