XXVIII niedziela zwykła – 11.10.2020

XXVIII niedziela zwykła – 11.X.2020

Drodzy siostry i bracia!!!

Wspominamy dziś naszego drogiego rodaka św. Jana Pawła II, przeżywając XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Z Dniem Papieskim ściśle związana jest budowa tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta, pochodzący z niezamożnych rodzin. Po wszystkich Mszach Św. zbiórka do puszek na STYPENDIA dla uzdolnionej młodzieży. W piątek 16 października przypada 42 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Jest to trzeci piątek miesiąca, litania do św. Jana Pawła II.

 1. We wtorek o godz. 19.00 – ostatnie w tym roku nabożeństwo FATIMSKIE.
 2. We wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika.
 3. W czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,a od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem i Msza Święta.
 4. W piątek św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy,
 5. W sobotę Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 1. W przyszłą niedzielę 18 października będziemy przeżywać 94 Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Aktualnie na misjach posługuje 1886 polskich misjonarzy w 99 krajach na wszystkich kontynentach. Wśród nich jest 25 biskupów. 
 1. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu różaniec poprowadziły:
 • w poniedziałek – uczniowie kl. IV i V,
 • we wtorek – kapłani,
 • w środę – uczniowie kl. VI,
 • w czwartek – kapłani,
 • w piątek, róża św. Józefa – Lucyny Kałdan,
 • w sobotę, róża uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania. 
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w sobotę o godz. 16.00 – uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania. 
 1. Przyszła niedziela III miesiąca – składka na prace w parafii. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem. W zakrystii są do nabycia ścienne kalendarze na rok 2021 – misyjny w cenie 6-zł i ze  świętym Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim – cena 12-zł. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie Kościoła, prosimy aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Piotr Wozowicz, Antoni Wozowicz, Krystyna Mazan. 
 1. Kancelaria parafialna czynna codziennie po Mszy Św., oprócz – niedzieli, innych dni uroczystości, pierwszego czwartku, pierwszego piątku i pierwszej soboty. Sprawy małżeńskie po wcześniejszym umówieniu.
10 października 2020|