Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.I.2021

Od przyszłej niedzieli Msze Św. w naszej świątyni o godz. 8.00, 10,30 i 16.00.

Dodatkowo na czas pandemii Msza Św. niedzielna w sobotę popołudniu.

Co to znaczy, że w sobotę jest Eucharystia niedzielna? Formularz Mszy Św., czyli modlitwy są z niedzieli, hymn: „chwała na wysokości Bogu…, wyznanie wiary, kazanie, ogłoszenia. Kto uczestniczy w takiej Eucharystii w sobotę, spełnia obowiązek uczestnictwa w Mszy Św. niedzielnej, pozwalają na to przepisy liturgiczne.

Oczywiście w niedzielę trzeba zachować niedzielny charakter dnia, czyli nie podejmować prac niekoniecznych.

Takie Msze Św. są miedzy innymi w parafii Góra Ropczycka, Sędziszów Miłosierdzie, Fara i Ojcowie Kapucyni. 

  1. W czwartek od godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  1. W najbliższy piątek – trzeci miesiąca – na zakończenie Eucharystii litania do św. Jana Pawła II.
  1. Spotkanie duszpasterskie:
  • w piątek o godz. 16.00 – kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  1. Przyszła niedziela trzecia miesiąca – składka na prace parafialne.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła: prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Maria Kozek, Jan Toton, Łukasz Sierakowski.
  1. Bardzo proszę wszystkie pary, które w bieżącym roku chcą w naszej świątyni parafialnej zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a jeszcze się nie zgłosiły do kancelarii, aby to uczyniły w najbliższym czasie.
  2. Kancelaria parafialna czynna po Mszy Świętej, oprócz niedziel, świąt i uroczystości.
  1. W tym roku przeżywamy jubileusz -XV rocznicę powstania parafii. Pierwszym etapem zaznaczenia jubileuszu jest wydana książka „Pośród łagodności polnych wzgórz – historia parafii Zagorzyce Dolne”. Główne uroczystości odbędą się podczas odpustu parafialnego Niepokalanego Serca NMP – 12 czerwca. Na odpust został zaproszony Ks. Bp Ordynariusz Jana Wątroba. W prezbiterium zostaną umieszczone dwa obrazy św. Jana Pawła II i Niepokalanego Serca NMP z dawnej kaplicy sióstr. W nawie bocznej obok figury św. Antoniego, gdzie obecnie znajduje się obraz św. Jana Pawła II, będzie umieszczony obraz św. Rity, jego namalowanie już zostało zlecone. Na chórze zostaną umieszczone figury Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Józefa z ołtarza, który znajdował się w kaplicy u sióstr.
9 stycznia 2021|