I niedziela Wielkiego Postu –21.02.2021

I niedziela Wielkiego Postu –21.II.2021

Bóg zapłać parafiankom i parafianom za prowadzenie adoracji podczas nabożeństwa 40 – godzinnego.

1. W poniedziałek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła,
  2. W czwartek – od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. o św. Józefie.
  1. W piątek – o godz. 17.00 DROGA KRZYŻOWA i Msza Święta.
  1. Najbliższa niedziela druga Wielkiego Postu. Jest to także DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z POLSKIMI MISJONARZAMI. Po wszystkich Mszach Św. składka do puszek na Misje Święte. O godz. 15.00 Gorzkie Żale i Eucharystia. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  • w piątek – po Mszy Św. – uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem. W zakrystii można nabyć Caritasowskie baranki wielkanocne (5,-zł.)  i paschałki na stół wielkanocny (10,-zł.).
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Bogdan Ochał, Stanisław Grębosz, Janina Wiktor.
  1. Pragnę podziękować parafianom za ufundowanie dwóch ornatów z wizerunkiem Św. Józefa i Jezusa Miłosiernego – Jezu Ufam Tobie – Bóg zapłać.

• 22 lutego 1810 r. w Żelazowej Woli urodził się Fryderyk Chopin (zmarł – 17.10.1849), jeden z największych pianistów i kompozytorów, znany na calem świecie.
  • 25 lutego 1831 r. pod Grochowem rozegrała się jedna z największych bitew Powstania Listopadowego z udziałem ok. 100 tyś. żołnierzy. Bitwa powstrzymała marsz Rosjan na Warszawę. Stanisława Wyspiański uwiecznił ją w dramacie „Warszawianka”, ze słynną postacią Starego Wiarusa.
  • 23 lutego 1945 r. w obozie koncentracyjnym w Dachau zmarł na tyfus Stefan Wincenty Frelichowski, kapłan i harcerz. Gdy w obozie wybuchła epidemia zaangażował się w pomoc dla dotkniętych nią więźniów. Beatyfikowany przez Jana Pawła II w Toruniu w czerwcu 1999 r. Jest patronem harcerzy.
  • 27 lutego 1987 r. w Carlsbergu w Niemczech zmarł Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, kapłan, kandydat na ołtarze, założyciel Ruchu Światło-Życie „Oazy”.
20 lutego 2021|