V niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 

V niedziela Wielkiego Postu – 21.III.2021 

 1. Odpust parafialny, który w tym roku przypada 12 czerwca miał być połączony ze świętowaniem 15-lecia powstania naszej parafii. Ks. Bp Ordynariusz i inni biskupi w tym czasie zostali wezwani na obrady Konferencji Episkopatu Polski i musieli odwołać wcześniej zaplanowane uroczystości. Ustaliłem z Ks. Biskupem Ordynariuszem, że 15-lecie parafii będziemy świętowali w niedzielę 22 sierpnia na sumie. Podczas uroczystej Mszy Św., którą odprawi ks. Bp Jan Wątroba, będzie wprowadzenie relikwii drugiego stopnia św. o. Pio i poświęcenie obrazu Niepokalanego Serca NMP z dawnej kaplicy sióstr. Obraz został odnowiony. Okazało się, że nie jest to oleodruk, tylko obraz olejny. Prawdopodobnie nie jest to obraz, który przyniósł Wojciech Toton z Rzymu, ale późniejszy na pewno jednak sprzed II wojny światowej. Obraz był bardzo zniszczony i zabrudzony. Udało się wyciągnąć naturalne kolory, które były wyblakłe i sprawiły, że obraz był ciemny. Będzie umieszczony w prezbiterium. Koszt renowacji tylko 1700,-zł. Renowacja niech będzie darem młodzieży bierzmowanej w ubiegłym roku, która na dar dla kościoła złożyła 930,-zł. i dzieci pierwszo-komunijnych z ubiegłego roku, które złożyły 400,-zł. Obraz św. Rity zostanie poświęcony w maju i umieszczony w nawie obok św. Antoniego, gdzie obecnie znajduje się obraz św. Jana Pawła II. Duży obraz z postacią św. Jana Pawła II, który tworzył dekorację przy wprowadzeniu relikwii świętego papieża, będzie umieszczony w prezbiterium. Dwie figury z kaplicy sióstr Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Józefa będą umieszczone na chórze.
 1. W czwartek uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Kościół zaprasza do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. O godz. 17.00  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 1. W piątek i sobotę od godz. 15.30 do 17.00 będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej przed świętami Wielkanocnymi. Będziemy spowiadali we trzech z ojcem kapucynem, który będzie spowiadał w konfesjonale pod chórem. Co 20 minut będzie udzielana Komunia Święta. W inne dni tygodnia spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. 
 1. W sobotę wielkopostny Dzień Chorych jako przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Spowiedź w kościele od godz. 8.30. O godz. 9.00 Msza Św. i litania Loretańska do NMP. Od godz. 10.00 odwiedziny chorych w domach. Jeden ksiądz pojedzie drogą za rzeką od początku parafii w stronę tartaku, drugi od Gimnazjum w stronę Góry Ropczyckiej do stadionu. Osoby, które odwidzimy w domu, proszę zapisywać w zakrystii od dziś do piątku włącznie. 
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach Św. odczytanie MĘKI NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA i poświecenie palm.
 1. Spotkania duszpasterskie: 
 • w czwartek – o godz. 16 – lektorów i ministrantów.
 • w czwartek – po Mszy Św. – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
 • w piątek – o godz. 16 – próba scholi parafialnej
 • w piątek – na zakończenie Eucharystii poświęcenie i rozdanie krzyży uczniom kl. VIII jako przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bardzo proszę, aby przyszli przynajmniej z jednym z rodziców. Po Eucharystii spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania. Bierzmowania zostało przeniesione z 25 maja na 22 kwietnia i odbędzie się w kościele Parafialnym w Zagorzycach Górnych
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Teresa Róg, Andrzej Świniuch, Stanisław Siwiec.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Bardzo proszę, aby chór i schola ubogaciły śpiewem uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Przypomnienie: dziś po każdej Mszy Św. przed kościołem ministranci będą zbierali ofiary na operację dla Faustynki Stręk z Sędziszowa Młp. – Kawęczyna. W imieniu rodziców proszę w miarę swoich możliwości o wsparcie.
20 marca 2021|