CZWARTA  Niedziela Wielkanocna  – 25.04.2021

CZWARTA  Niedziela Wielkanocna  – 25.IV.2021

1. W czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – Patronki Europy. Od godz. 17.30, adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  1. Pierwsza sobota miesiąca. Na zakończenie Mszy Św. niedzielnej, rozpoczęcie nabożeństw majowych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej. Przez cały miesiąc maj na tygodniu Msze Św. o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym, w niedzielę majówka po sumie.
  1. Najbliższa niedziela pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Na dodatkowej Mszy Świętej o godz. 12.00 pierwsza Komunia Święta dzieci klasy III. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  1. W niedzielę drugiego maja przypada dzień flagi. Bardzo proszę o wywieszenie flag narodowych na 2 i 3 maja, jeśli ktoś posiada można wywiesić również papieskie i maryjne.
  1. W poniedziałek i środę w kościele o godz. 16.00 próba dzieci przed pierwszą Komunią Świętą. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych i rodziny w sobotę od 16.30 do 17.30.
  • we wtorek – o godz 19.00 – w Domu Strażaka – spotkanie organizacyjne chóru
  • w piątek – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej,
  • również – w piątek – o 17.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
  • w piątek – po Mszy Św. -z uczniami kl. VIII – rozdanie indeksów.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Jolanta Zawiślak, Zbigniew Róg, Stanisław Chmiel.

• 1 MAJA 1576 r. w katedrze wawelskiej odbył się ślub Stefana Batorego z Anna Jagiellonką i koronacja na króla Polski.
25 kwietnia 2021|