XXVII niedziela zwykła – 03.10.2021

XXVII niedziela zwykła – 3.X.2021

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, każdego dnia na tygodniu o godz. 17.00 Eucharystia i Różaniec święty, a w niedzielę po sumie.
  1. W czwartek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej połączona z Różańcem i Mszą Św.
  1. Przyszła niedziela to XXI Dzień Papieski pod hasłem „NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Z Dniem Papieskim ściśle związana jest budowa tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta, pochodzący z niezamożnych rodzin. Po wszystkich Mszach Św. zbiórka do puszek na STYPENDIA dla uzdolnionej młodzieży. Jedna osoba z naszej parafii otrzymuje takie stypendium.
  1. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu Różaniec święty poprowadzili:
  • w poniedziałek – uczniowie kl. VII,
  • we wtorek – uczniowie kl. VIIIa i VIIIb,
  • w środę – uczniowie kl. VI,
  • w czwartek – kapłani,
  • w piątek – uczniowie kl. IV i V,
  • w sobotę – kapłani.
  • we wtorek po nabożeństwie – z uczniami klasy VIII, kandydatami do sakramentu bierzmowania.
  • W piątek o godz. 16.00 – próba scholii parafialnej,
  • również o godz. 16.00 – lektorów i ministrantów,
  • w piątek po nabożeństwie – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
  1. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Do końca października w zakrystii można składać wypominki listopadowe i roczne. Kartki wypominkowe są wyłożone na filarach z tyłu świątyni, przy gazetach, figurze św. Antoniego i w zakrystii.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Łukasz Siempiński, Robert Madeja, Feliks Drozd.
  2. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. W poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  1. We wtorek – św. siostry Faustyny Kowalskiej,
  1. W czwartek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

• 10 października 1621

Pod Chocimiem armia Polska pod wodzą hetmana Karola Chodkiewicza powstrzymała wielokrotnie potężniejsze wojska tureckie, dążące od podboju Rzeczypospolitej.

• 8 października 1910

We Lwowie zmarła Maria Konopnicka (ur. 1842), wybitna poetka, autorka nowel i opowiadań dla dzieci np. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

• 8 października 2007

Zmarł ks. Zdzisław Peszkowski (ur. 1918), ocalony z nieludzkiej ziemi . Całe życie poświęcił upamiętnieniu ofiar sowieckiego terroru, kapelan Rodzin Katyńskich.

2 października 2021|