Pierwsza niedziela Adwentu – 28.11.2021

Pierwsza niedziela Adwentu – 28.XI.2021

 1. Rozpoczynamy ADWENT, który jest pobożnym i radosnym czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do modlitwy, korzystania z Sakramentu Pokuty i Komunii Św. do udziału w Mszach Św. roratnich, które mają na celu uwielbienie Matki Najświętszej rodzicielki Syna Bożego oraz do wstrzemięźliwości w tym czasie od napojów alkoholowych. W piątek i sobotę przed Mszą Św.  będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msze św. roratnie przez cały tydzień od poniedziałku do piątku.
 1. We wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła,
 2. W sobotę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
 3. Pierwszy czwartek miesiąca – wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 a o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 1. Pierwszy piątek miesiąca – Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. Spowiedź święta: w czwartek od godz. 16.00, w piątek od godz. 15.30. W pozostałe dni tygodnia jak zawsze spowiedź pół godziny przed Mszą Św.
 1. Pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy do odprawienie 5 pierwszych sobót miesiąca. Mają one charakter przeproszenia i dziękczynienia związanie są z objawieniami w Fatimie. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, litania do Matki Bożej i 15 minutowa adoracja. Zapraszamy parafian na to wyjątkowe nabożeństwo. O godz. 17.00 Msza Święta z drugiej niedzieli Adwentu.
 1. Przyszła niedziela – pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po wszystkich Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel. Prosimy w miarę swoich możliwości o wsparcie tego szczytnego celu.
 2. W naszej parafii jest róża różańcowa s. ojca Pio. Tworzą ją parafianie, którzy ze względu na wiek i choroby nie mogą uczęszczać do kościoła.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek -,o godz. 16.00 -,próba scholii parafialnej.
 • W piątek – po nabożeństwie – lektorów i ministrantów a także Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 1. W niedzielę po sumie przybędzie do nas św. Mikołaj, tak przez wszystkich oczekiwany. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Paczki św. Mikołaj możne przywozić w sobotę przed lub po Mszy Św. i w niedzielę do południa. Proszę, aby schola zagrała – w niedzielę podczas odwiedzin św. Mikołaja.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Proszę, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie:  Mieczysław Bochnak, Henry Walczyk, Zofia Mis.
 2. Pragnę podziękować naszemu parafianinowi Adamowi Nowakowi za przygotowanie krzewów do przezimowania.
 1. Od dziś rusza akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Caritasu. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Z historii

 • 1 grudnia 1415 r. urodził się Jan Długosz, kronikarz, sekretarz i kanclerz bpa Zbigniewa Oleśnickiego, wychowawca synów króla Kazimierza Jagiellończyka. napisał „Historię Polski”.
 • 2 grudnia 1872 r. zmarł Wincenty Pol – miał 65 lat, poeta i piewca piękna polskiej ziemi.
 • 5 grudnia 1925 r. zmarł w Warszawie Władysław Reymont, autor m. in. „Chłopów” i „Ziemi obiecanej”
 • 3 grudnia 1974 r. w Karagandzie zmarł, apostoł Kazachstanu, bł. Ks. Władysław Bukowiński – miał 68 lat. Dobrowolnie pozostał w Związku Radzieckim, aby nieść posługę pozostałym tam Polakom, za co 13,5 roku spędził w łagrach na zesłaniu.

 

28 listopada 2021|