II niedziela Adwentu – 05.12.2021

II niedziela Adwentu – 5.XII.2021 

 1. We wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła 
 1. W środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. – Zakończenie roku liturgicznego pw. Św. Józefa. W naszej świątyni Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie i rozdanie uczniom kl.III medalików jako przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami uczniów kl. III. Od godz. 11.30 od 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja jest związana z objawieniami Matki Bożej 8.XII.1947 r. w Montichiari – włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli. Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla Świata. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne  jak mur poruszone będą łaską Bożą i znowu staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich”.
 1. W czwartek – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
 1. W sobotę adwentowy dzień chorych. Spowiedź dla osób starszych i chorych od godz. 8.15. O godz. 9.00 Msza Święta i litania do Matki Bożej. Od 10.00 odwiedziny w domach. Bardzo proszę starszych i chorych, których odwiedzimy w domu zapisywać w zakrystii – do piątku włącznie.
 1. W przyszłą niedzielę drugą miesiąca po sumie zmiany tajemnic różańcowych dla róż ze szkoły podstawowej.
 1. Spotkania duszpasterskie: 
 • w piątek – po Mszy Św. – uczniów kl. III, kandydatów do sakramentu bierzmowania,
 • w niedzielę – o godz. 13.00 – Rady Parafialnej. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
 2. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w następnym tygodniu ofiary złożyli: Bogusława Ignas, Stanisław Ignas oraz Henryk Kwarta
 3. Bardzo proszę, aby Chór i Schola ubogaciły Święta Bożego Narodzenia.

 

Z historii

 • 6 grudnia 1827 r. zmarł Jan Paweł Woronicz, abp metropolita warszawski i ostatni prymas Królestwa Polskiego. Autor patriotycznych wierszy.
 • 8 grudnia 1927 r. w Niepokalanowie odbyło się poświęcenie nowo wybudowanego klasztoru oo. Franciszkanów, który w krótkim czasie stał się głównym centrum działalności ewangelizacyjnej o. Maksymiliana Kolbego.
 • 9 grudnia 1918 r. został założony Katolicki Uniwersytet Lubelski. Inicjatorem założenia i pierwszym rektorem był ks. Idzi Radziszewski.

 

4 grudnia 2021|