III Niedziela Adwentu – 12.12.2021 r.

III Niedziela Adwentu – 12.XII.2021 r.

1. W poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  2. We wtorek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  1. W czwartek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. oraz rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
  • w czwartek- po Mszy Św. z uczniami kl. VIII -w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  • W piątek – o godz. 16.00 – próba scholii parafialnej,
  • również w piątek o godz. 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów,
  • a po Mszy Św. – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Bardzo proszę mamy lektorów i ministrantów o wypranie alb i komż, które synowie przyniosą do domu.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem. Tygodnik Niedziela od ubiegłej niedzieli kosztuje 8,-zł. Do tej pory kosztowała 6,-zł.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Emil Medygrał, Leszek Róg, Czesław Róg.
  1. Przyszła niedziela trzecia miesiąca, zamiast składki na prace w parafii, będzie składka na ogrzewanie kościoła.
  1. Decyzją Ks. Biskupa i Rady Kapłańskiej w tym roku liturgicznym w Diecezji Rzeszowskiej nie odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie.
  1. Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem, będzie w naszej parafii za tydzień w poniedziałek – 20 grudnia rano po Mszy Św. i popołudniu – od 15,30 do 17,30. Będą księża spoza parafii. W inne dni spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

• 19 grudnia 1423 r. został wyświęcony na biskupa Zbigniew Oleśnicki (1389-1455). Był pierwszym w historii polskiego Kościoła duchownym, który został kardynałem.
  • 18 grudnia 1968 r. zmarł Stanisław Pigoń, historyk literatury polskiej i rektor Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie, od 1929 r. kierownik katedry literatury polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wybitny uczony, wielki autorytet. Kondukt pogrzebowy prowadził jego uczeń ks. bp Karol Wojtyła. Jest nam bliski, bo pochodził z niedalekiej Kombornii.
  • 13 grudnia 1981 r. wprowadzono stan wojenny. W kopalni „Wujek” w Katowicach podczas pacyfikacji strajku przez ZOMO zginęło 9 górników. W tym czasie wiele osób zostało uwięzionych, ograniczono znacznie prawa wolnościowe Polaków.
11 grudnia 2021|