Niedziela 26.12.2021 – Świętej Rodziny

Niedziela 26.XII.2021 – Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Wyrażam serdecznie Bóg zapłać wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia, paniom Marcie i Genowefie za przygotowanie pięknej dekoracji, szopki w świątyni i na plebanii, osobom pomagającym, scholii parafialnej, organiście, kościelnemu, lektorom i ministrantom. Parafiance, która ufundowała tegoroczną dekorację w świątyni w kolorze białym. Bóg zapłać  za  przekazanie choinek do udekorowanie świątyni i szopki na plebanii.

Wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali w świątyni i na plebanii – Bóg zapłać.

Wszystkim gościom i parafianom za wspólną modlitwę – Bóg zapłać.

  1. W piątek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku o godz. 16.00 – Msza Św., adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Matki Bożej i hymn Ciebie Boga wysławiamy…
  1. W sobotę pierwszego stycznia 2022, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwsza sobota miesiąca. Msze Św. o godz. 8.00, 10.30  i 16.00. Jest to druga z pięciu pierwszych sobót miesiąca, które obchodzimy. To nabożeństwo wynagradzające za pięć bluźnierstw przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi: bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu, Jej dziewictwu, Bożemu Macierzyństwu, za wpajanie w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę do Maryi. Podczas Mszy Św. przyjmiemy Komunię Świętą. Proszę prywatnie odmówić część Różańca  świętego i 15 minutowe rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi. Można to uczynić przed albo po Mszy Św.
  1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Eucharystii o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę – 10-zł.,Gościa Niedzielnego – 10,-zł. i dwumiesięcznik Misyjne Drogi, można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Marek Pasela, Jan Miś, Józef Drozd. 

KOLĘDA

Pragnę zaprosić Was drodzy siostry i bracia do naszej świątyni parafialnej na spotkania kolędowe. Można ze sobą przynieść wodę do poświecenia, którą po kolędzie pokropi się pomieszczenia naszych domów. Na pamiątkę modlitewnego spotkania i podsumowania naszego jubileuszu 15-lecia parafii będzie można wziąć kartki przedstawiające pietę, znajdującą się przy Krzyżu misyjnym, św. Ritę z naszej świątyni, kapliczkę św. s. Faustyny i obraz przedstawiający wnętrze naszej świątyni w wystrojem świątecznym Bożego Narodzenia. 

Spotkanie kolędowe:

– Msza Św., poświęcenie wody, adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czwartek nie będzie adoracji przed Msza Św. Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

28.XII.21 – wtorek godz. 17.00

Od Janusza Ochała -390 do Sylwestra Motyki – 402a,

Od Wiesława Wesołowskiego – 405 do Wojciecha Paśko – 425a,

Od Zbigniewa Samolewicza – 425 do Marii Ochał – 443,

Od Kazimierza Baj – 596 do Wiesława Ignasa – 589.

 

29.XII.2021 – środa godz. 17.00

Od Stanisława Roga – 444 do Bolesława Roga – 456a,

Od Elżbiety Drozd – 458 do Ludwika Marcińca – 470,

Od Marcina Baran – 473a do Józefa Kurowskiego – 491,

Od Jana Piczaka – 588 do Jana Szpary- 566. 

 

30.XII.2021 – czwartek godz. 17.00

Od Tadeusza Walczyka – 492 do Józefa Siwiec – 500b,

Od Krzysztofa Zawiszy – 503 do Józefa Zawiślaka -556,

Od Piotra Skiby – 501 do Agronomówki – Stanisława Pazdana

26 grudnia 2021|