IV niedziela zwykła – 30.01.2022 

IV niedziela zwykła – 30.I.2022 

  1. We środę – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Na obydwóch Eucharystiach poświęcenie gromnic. Na zakończenie Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej. Jest to dzień życia konsekrowanego, modlimy się za osoby, które w zakonach i zgromadzeniach zakonnych służą Panu Bogu i człowiekowi. Pamiętajmy o siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Na zakończenie popołudniowej Mszy Św. poświęcenie i rozdanie książeczek, modlitewników uczniom kl. VIII, kandydatom do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii spotkanie z rodzicami i kandydatami do sakramentu bierzmowania. 
  1. Pierwszy czwartek miesiąca – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. Od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. Na zakończenie Mszy Św. poświęcenie jabłek i specjalna modlitwa nad wiernymi przez wstawiennictwo św. Błażeja.
  1. Pierwszy piątek miesiąca – Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek spowiedź od godz. 16.00 w piątek od 15.30. W piątek będziemy spowiadali we dwóch z o. Kapucynem. Odwiedziny starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.00 do 10.30. Jeżeli w tym czasie nie odwiedzę wszystkich, ponownie zacznę od godz. 12.00.
  1. Pierwsza sobota miesiąca – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest to trzecia z pięciu pierwszych sobót miesiąca. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, część różańca świętego, adoracja w ciszy. O godz. 17.00 Msza Św. niedzielna. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie soli, chleba i wody.
  1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  1. Spotkania duszpasterskie:
  • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej.
  • W piątek- po Mszy Św. – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Grzegorz Kipa, Marcin Baran, Adam Ochał.
30 stycznia 2022|