V niedziela zwykła – 06.02.2022

V niedziela zwykła – 6.II.2022

  1. W czwartek – wspomnienie św. Scholastyki, -dziewicy. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.
  1. W piątek – wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Na zakończenie Eucharystii będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Przyjmują go osoby, które są po spowiedzi świętej, mają łaskę uświęcającą. Zapraszamy wszystkich szczególnie chorych, cierpiących i tych, którzy opiekują się osobami starszymi i chorymi. 
  1. Spotkania duszpasterskie:
  • w piątek – o godz. 16.00 – spotkanie ministrantów i lektorów.
  • w piątek – po Mszy Św. – uczniów kl. VIII – kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego – można nabyć na stoliku pod chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Maria Białorucka, Edward Skiba, Marcin Baran.

Z historii

  • 6 lutego przypada – 56 rocznica sakry biskupiej abpa Ignacego Tokarczuka, metropolity przemyskiego. Urodził się w miejscowości Łubiaki k/Zbaraża, dzisiejsza Ukraina. W 2006 r. od prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał order Orła Białego. Zmarł w 2012 r. Jako biskup, wiele razy sprzeciwiał się władzy komunistycznej. Był żarliwym obrońcą praw narodu i Kościoła. Inicjator budowy ok. 400 kościołów w dawnej diecezji przemyskiej. Prezydent Lech Kaczyński w 2006 r. odznaczył Ks. Arcybiskupa Orderem Orła Białego.
5 lutego 2022|