VIII niedziela zwykła – 27.02.2022

VIII niedziela zwykła – 27.II.2022 

 1. Dzisiaj dalszy ciąg nabożeństwa 40-sto godzinnego:
 • po prymarii – adoracja dla kobiet,
 • po sumie – dla mężczyzn,
 • po wieczornej Mszy Św. – dla młodzieży z gimnazjum, szkół średnich, studiującej i młodzieży pracującej.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00. Rozpoczniemy 40-sto dniowy czas Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego do świat Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych i podejmowania postanowień wielkopostnych. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki dziennie, dwa lekkie i jeden do syta. Postu nie łamie przyjmowanie leków i picie wody.
 1. Pierwszy czwartek miesiąca – od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 1. Pierwszy piątek miesiąca – Eucharystia i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a po niej Msza Św.
 2. Spowiedź święta – w czwartek od godz. 16.00, a w piątek od godz. 15.30.
 1. Pierwsza sobota miesiąca. Jest to czwarta z pięciu pierwszych sobót miesiąca. O godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, adoracja w ciszy. A o godz. 17.00 – Msza Św. niedzielna. 
 1. Przyszła niedziela pierwsza Wielkiego Postu i pierwsza miesiąca – po każdej Mszy – adoracja Najświętszego Sakramentu. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po tym nabożeństwie – Msza Św. Na Gorzkich Żalach składka będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Dzisiaj po Mszach Św. oraz w środę, czwartek i w piątek w zakrystii chętne dzieci i młodzież otrzymają plansze uczestnictwa w Drodze Krzyżowej. W każdy piątek po nabożeństwie będą rozdawane naklejki. Wszyscy, którzy zapełnią całą planszę po zakończeniu Wielkiego Postu wezmą udział w losowaniu nagród.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek – próba scholi parafialnej.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć z tyłu świątyni. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła.  Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Stanisław Ochał, Krzysztof Kaczkowski, Franciszek Bochnak.

 

 • 1 marca we wtorek przypada Dzień Żołnierzy Niezłomnych. 1 marca 1951 r. z wyroku komunistycznego sądu zostali zamordowani członkowie Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Wśród nich był nasz rodak kpt. Karol Chmiel.
 • Koło groty Matki Bożej z Lourdes znajduje się memoriał poświęcony żołnierzom Armii Krajowej z naszej miejscowości poległym, więzionym, zesłanym i pomordowanym.
 • Przedstawiciele uczniów naszej szkoły złożą pod memoriał żołnierzy Armii Krajowej kwiaty. Wychowanie patriotyczne jest wpisane w program wychowawczy naszej szkoły.
27 lutego 2022|