XX niedziela zwykła – 14.08.2022

XX niedziela zwykła – 14.VIII.2022

  1. Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Na Mszy Św. o godz. 10.30 dożynki parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi.

Po wszystkich Mszach Św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów. Jak już było ogłaszane w ubiegłą niedzielę, będzie gościł w naszej parafii brat zakonny Łukasz Wierzchowski ze Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP, który posługuje na misjach w Kamerunie. Wygłosi do nas słowo Boże. Po wszystkich Mszach Św. będzie można złożyć ofiary do puszek, które będą przeznaczone na kształcenie Kameruńczyków, przygotowując ich do życia zakonnego i kapłańskiego. W tym dniu odbędą się dożynki gminne.

  1. W środę – wspomnienie św. Jacka.
  2. W czwartek – od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta,
  3. W sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  1. Trzeci piątek miesiąca – litania do św. Jana Pawła II.
  1. Prasę katolicka można nabyć na stoliku pod chórem: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra dla dzieci numer sierpniowy z płytą na której znajdują się piosenki religijne.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Zofia Toton, Marek Mucha, Józef Zawiślak.
  2. Przyszła niedziela – trzecia miesiąca, składka na prace parafialne.
13 sierpnia 2022|