XXVIII niedziela zwykła – 09.10.2022

XXVIII niedziela zwykła – 9.X.2022 

 1. W wtorek – wspomnienie św. Jana XXIII,
 2. W środę – bł. Jana Beyzyma, kapłana,
 3. W czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika. To trzynasty dzień miesiąca -stąd ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – o godz. 18-stej. Bardzo prosimy, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej ponieśli od ołtarza do pierwszej stacji – Dzieci Fatimskich – Panowie w komżach. Od stacji Dzieci Fatimskich do  Groty Matki Bożej z Lourdes – Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Zagorzanki”, dalej do Pomników świętego Jana Pawła i błogosławionego Prymasa Tysiąclecia – lektorzy i ministranci. A do wnętrza świątyni – Panowie.
 4. W sobotę – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 5. Przyszła niedziela – to XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Z Dniem Papieskim ściśle związana jest budowa tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta, pochodzący z niezamożnych rodzin. Dlatego- po wszystkich Mszach Św. zbiórka do puszek na STYPENDIA dla uzdolnionej młodzieży. Jedna osoba z naszej parafii otrzymuje takie stypendium.
 6. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu Różaniec święty poprowadziły róże:
 • w poniedziałek – św. Faustyny – Haliny Gwiżdż,
 • we wtorek – św. Józefa – Lucyny Kałdan,
 • w środę – Miłosierdzia Bożego – Urszuli Magdoń,
 • w czwartek – kapłani,
 • w piątek – schola parafialna,
 • w sobotę – bł. Karoliny Kózka – Elżbiety Róg.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w piątek – po nabożeństwie – uczniów klasy VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 • w sobotę – po nabożeństwie – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 
 1. Trzynastego października – przypadają imieniny ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Módlmy się o potrzebne łaski dla naszego pasterza.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra dla dzieci numer październikowy, można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. W ubiegłą niedzielę na Seminarium Duchowne parafianie złożyli 2 656,-zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. 
 1. Od kilku lat we współpracy z parafiami większości diecezji w Polsce Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym wspiera się projekty Kościoła – głównie misyjne. Zbiórka w naszej parafii odbędzie się w sobotę 15 października do godziny 10.30. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na parkingu za figurą Matki Bożej od strony sąsiada Zbigniewa Roga w piątek i sobotę do godz. 10.30.  

Z historii

 • 10 października 1621 – Pod Chocimiem armia Polska pod wodzą hetmana Karola Chodkiewicza powstrzymała wielokrotnie potężniejsze wojska tureckie, dążące od podboju Rzeczypospolitej.
 • 17 października 1849 r. – W Paryżu zmarł najwybitniejszy polski kompozytor Fryderyk Chopin. Urodzony w 1810 r. Miał zaledwie 39 lat. 
 • 11 października 1919 – Odbyła się inauguracja w odrodzonej Polsce, zamkniętego w 1830 r. przez władze carskie, Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie, utworzonego z kolegium jezuickiego w 1579 r.
 • 17 października 1974 r. –W Watykanie odbyła się beatyfikacja ojca Maksymiliana Marii Kolbego. Był na niej obecny Franciszek Gajowniczek, za którego o. Maksymilian oddał życie w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

 

 

9 października 2022|