XXXI niedziela zwykła – 30.10.2022

XXXI niedziela zwykła – 30.X.2022

Bóg zapłać różom różańcowym, scholi parafialnej, dzieciom i młodzieży za prowadzenie w październiku nabożeństw Różańcowych.

 1. W poniedziałek – spowiedź święta od 16 do 17.00 przed uroczystością Wszystkich Świętych. Będziemy spowiadali we dwóch z ks. Janem. W dniu pierwszego piątku miesiąca – spowiedź święta od 16.00. W pozostałe dni tygodnia jak zawsze pół godziny przed Mszą Świętą.
 1. We wtorek – pierwszy listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni Msze Św. o godz. 8.00 i 10.30.

Porządek nabożeństwa w Zagorzycach Górnych  – o godz. 11.45  Msza Św. w kościele i procesja na cmentarz. Ks. Jan będzie obecny w Zagorzycach Górnych, odprawi Mszę Św. za naszych zmarłych parafian spoczywających na cmentarzu w Zagorzycach Górnych i na wszystkich innych cmentarzach i weźmie udział w procesji żałobnej.

Porządek nabożeństw w Górze Ropczyckiej – o godz. 13.30 NIESZPORY ŻAŁOBNE w kaplicy cmentarnej z kazaniem, procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych a po zakończeniu procesji około 15.00 – Msza Św. w kaplicy. Będę na cmentarzu w Górze Ropczyckiej i odprawię Mszę Św. za naszych parafian spoczywających na cmentarzu w Górze Ropczyckiej i na innych cmentarzach.

Jak co roku na cmentarzu w Górze Ropczyckiej pierwszego listopada będzie kwesta do puszek. Ofiary będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza. Będą w niej uczestniczyć przedstawiciele naszej Rady Parafialnej. Z ks. proboszczem Dariuszem zachęcamy do złożenia ofiary na ten cel.

Bardzo prosimy, aby pozostałości po kwiatach, zniczach zabierać do przydomowych koszy.

 1. W środę – drugiego listopada dzień zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszej świątyni Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00. Po obydwóch Mszach Św. Różaniec połączony z wypominkami. Przez cały miesiąc listopad różaniec za zmarłych połączony z wypominkami – po wieczornej Mszy Św. w czwartek, piątek i sobotę – w niedzielę po sumie.
 1. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Panny odmówimy podczas Komunii Świętej. W pierwszy piątek miesiąca przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W czwartek od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej połączona z wypominkami i Eucharystia. 
 1. Przyszła niedziela, pierwsza miesiąca listopada, stąd adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy św. Po prymarii-zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. 
 1. Spotkanie duszpasterskie: 
 • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej,
 • w piątek –po nabożeństwie – spotkanie lektorów i ministrantów. 
 1. Prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznik Misyjne Drogi – można nabyć na stoliku pod chórem.
 1. Prace inwestycyjne: – W magazynie zostały wstawione dwa okna i wykonana tzw. podsiębitka – podbitka. Bóg zapłać parafianom za wykonaną pracę. Dalsze prace – to wykonanie posadzki i malowanie.

Z historii

 • 3 listopada 1984 r. – w Warszawie, w kościele św. Stanisława Kostki, odbył się pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki. W ostatniej drodze dzisiaj już błogosławionemu towarzyszyło ponad pół miniona wiernych.
 • 6 listopada 1939 r. – w Krakowie, Niemcy aresztowali 183 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej i wywieźli ich do obozu koncentracyjnego Sachsenhausen.
 • 6 listopada 1755 r. – urodził się Stanisław Staszic, duchowny, geograf, geolog, pisarz, animator szkolnictwa i polskiego przemysłu.
30 października 2022|